fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu. Wziął udział w uroczystości nadania imienia jego ojca Sali Sejmikowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Był także obecny na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz odwiedził Politechnikę. Niestety na pierwszej uczelni doszło do incydentu.

W drugą rocznicę śmierci swojego ojca, Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Kornelowi Morawieckiemu, która połączona została z nadaniem imienia Kornela Morawieckiego Sali Sejmikowej znajdującej się w budynku Dolnośląskiego Urzędu. Uroczystość miała na celu uczczenie pamięci działacza opozycji demokratycznej w czasach PRL, założyciela i przewodniczącego Solidarności Walczącej.

— Dzisiejsze wydarzenie to uhonorowanie Kornela Morawieckiego, metapolityka, człowieka odważnego w życiu publicznym i skromnego w życiu prywatnym. Na pomoc Kornela zawsze mogli liczyć mieszkańcy wsi Pęgów, gdzie wybudował słynną „Kornelówkę” będącą miejscem wypoczynku i dyskusji opozycji antykomunistycznej. Cieszę się, że tablica upamiętniająca Marszałka seniora znajduje się w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu — napisał na swoim facebooku Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski

Premier odwiedził wrocławskie uczelnie

— Wszystkim studentom, poszukiwaczom prawdy, chciałbym życzyć: odwagi, mądrości i patriotyzmu na pożytek nam, Rzeczpospolitej i na pożytek przyszłym pokoleniom — życzył podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie Wrocławskim Mateusz Morawiecki.

Wystąpienie Premiera na Uniwersytecie Wrocławskim zostało zakłócone przez kilkuosobową grupę demonstrantów. Osoby protestowały przeciwko niewpuszczeniu migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Wśród kontestatorów znaleźli się m.in. Wojciech Browarny, a także Marcin Czerwiński. Pierwszy z nich należy do partii Razem, a wcześniej był członkiem wrocławskiego Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Deklaruje on narodowość śląską i nie uważa się za obywatela Polski. Drugi mężczyzna to przedstawiciel Antify ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził również Politechnikę Wrocławską, na której mówił o tym, że najciekawsze i najbardziej zaawansowane technologie rodzą się często na styku różnych dziedzin — medycyny, informatyki, telekomunikacji i matematyki.

Miejsce o niezwykłym natężeniu nowoczesnych technologii. Jestem dumny, że w moim rodzinnym Wrocławiu nauka i uczelnie wyższe rozwijają się tak prężnie mówił o Politechnice Mateusz Morawiecki.

Wzruszające słowa Premiera w liście do ojca

Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?

Poprzedni artykuł

Sensacyjne narodziny we wrocławskim ZOO

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.