TT: @PremierRP
TT: @PremierRP

Podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca sierpnia mają zostać zaszczepione wszystkie osoby, które będą tego chciały. Podczas wydarzenia na Stadionie PGE Narodowym zapowiedziano duże zmiany w programie szczepień.

– Do końca drugiego kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji zapowiedziano nowe punkty szczepień. To punkty drive thru, zakłady pracy, apteki, przychodnie POZ, czy szpitale tymczasowe. Ponadto w każdym powiecie jeden szpital tradycyjny, w krórym będą wykonywane szczepienia, a także jeden punkt prowadzony przez samorząd.

Szczepienia w zakładach pracy będą odbywały się w miejscach, które zatrudniają powyżej 500 pracowników i zorganizują zespół szczepienny. Szczepienia typu drive true to rozwiązanie, które jest już stosowane w innych krajach.

Zmieniły się także przepisy dotyczące kategorii osób, które będą mogły zakwalifikować do szczepień. Takie uprawnienia zyskają: stomatolog, felczer, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, czy student ostatniego roku studiów medycznych. Poszerzy się także grupa osób wykonujących szczepienia.

12 kwietnia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla osób z rocznika 1962. Każdy kolejny dzień to otwarcie zapisów dla następnego rocznika. Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ubiegłego roku.

Piotr Krejner

Ulica Stabłowicka zostanie rozbudowana

Poprzedni artykuł

Uczniowie będą pić wrocławską kranówkę. 11 poidełek w kolejnych szkołach

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.