Poznaliśmy wyniki w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zrealizowanych zostanie 12 projektów osiedlowych i 8 ponadosiedlowych. Zagłosowało na nie łącznie 89 tys. 933 wrocławian.

Górą projekty zielone, ale WBO bardziej zróżnicowane niż przed rokiem

– W WBO 2021 wyraźnie zwyciężyły projekty zielone. Aż 12 z 20 zwycięskich projektów to zadania związane właśnie z zielenią. Wśród zwycięzców mamy większe zróżnicowanie kategorii – mówi Natalia Klamecka z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wśród zwycięzców znalazły się także 3 place zabaw, 2 projekty pieszo-rowerowe oraz po jednym projekcie z innych kategorii.

Zwycięskie projekty osiedlowe

Spośród 96 biorących udział w głosowaniu projektów osiedlowych, wybrano 12: 7 w kategorii zieleń/rekreacja, 3 place zabaw, 1 projekt drogowy (przebudowa ul. Kminkowej) oraz jeden polegający na montażu oświetlenia (Ołbin).

Sprawdź wyniki głosowania dla wszystkich projektów

Aż 5 projektów osiedlowych zdobyło w tym roku ponad 3 tys. głosów. Dla porównania – w 2020 roku pułap ten udało się przekroczyć tylko 2 projektom.

Najwięcej głosów (powyżej 3 tys.) zgromadziły:
  • PARK MAŚLICKI Etap II Aktualizacja realizacji projektowej. Projekty placów zabaw i ścieżek. Realizacja etapu I – 3414 głosów
  • Wesoła górka – Zielone skwery Pilczyc, etap II – 3404 głosy
  • Przebudowa ul. Kminkowej (etap I), zieleń na osiedlowych ulicach – 3280 głosów
  • Park Leonarda da Vinci na Gądowie Małym – etap IV oraz dokończenie wygranych projektów – 3248 głosów
  • Park Mieszczański – Strefa Aktywna pomiędzy Nadodrzem i Szczepinem – 3080 głosów

Sprawdź wyniki głosowania dla wszystkich projektów

Zwycięskie projekty ponadosiedlowe

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym do realizacji skierowanych zostanie 8 projektów ponadosiedlowych. 5 z nich to projekty „zielone”. Wśród zwycięzców znalazły się także 2 projekty pieszo-rowerowe i 1 z kategorii rewitalizacja.

Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego zwrócił uwagę, że w dziewiątej edycji WBO w kategorii projektów ponadosiedlowych sukces odniosły propozycje promowane wzajemnie przez liderów osiedlowych. – To doskonały dowód na to, że sojusze się opłacają – komentował dyrektor Sebastian Wolszczak.

Przed Urlepem mnóstwo pracy. Śląsk przegrał w Szczecinie

Poprzedni artykuł

Sprawa śmierci 29-letniego Łukasza z Psiego Pola i dotychczas niepublikowany fragment nagrania

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.