Skala kataklizmu wstrząsnęła światem. Tylko samym Facebooku zebrano już prawie 128 mln zł, a w akcje ratunkowe dla Australii trawionej ogniem włączają się instytucje z różnych rejonów kuli ziemskiej. W tym również z Wrocławia.

Wrocławski ogród zoologiczny zaangażował się w pomoc Australii, którą od kilku tygodni pochłaniają katastrofalne pożary.10 tysięcy dolarów australijskich przekaże ZOO Wrocław dla Zoos Victoria Bushfire Emergency Wildlife. Dzięki datkom ratowane są zwierzęta, zarówno te, którym uda się uciec z ogromnych pożarów jak i zamieszkałe na kolejnych zagrożonych ogniem terenach. W wyniku kataklizmu zginął już ponad miliard zwierząt!

Oprócz tego, uruchomiona została specjalna zbiórka na rzecz poszkodowanych zwierząt. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę na trzy sposoby:

  • Kupić bilet do ZOO „Na ratunek”, który jest droższy o złotówkę, dzięki czemu zbierane są środki na dalszą pomoc
  • Wpłacić pieniądze na zbiórkę publiczną: http://zrzutka.pl/Australia
  • Dokonać darowizny lub 1% podatku na Fundację Dodo (KRS 0000623492) – http://fundacjadodo.pl, w tytule przelewu należy wpisać “Australia”: PKO Bank Polski SA 1 o/Wrocław, nr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040

Zwiedzał Wrocław – a ich było troje

Poprzedni artykuł

„Bliźniemu Swemu” – niezwyczajna wystawa ze szlachetnym celem

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Fund. Fundusz ten działa na rzecz ratowania zwierząt w płonącej i spalonej części Australii. O tej inicjatywie już pisaliśmy w naszym portalu, ale dzisiaj mamy też wypowiedzi prezesa zarządu wrocławskiego ogrodu zoologicznego Radosława […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.