fot. Wroclaw.pl

Około trzech miesięcy potrwa remont torowiska w al. Hallera na odcinku Powstańców Śląskich – Mielecka. Rozpoczęcie prac przewidziane jest na 25 września.

To kontynuacja remontu torów, który prowadziliśmy w ubiegłym roku. W jego ramach zostanie wymieniona m.in. podbudowa toru, podkłady i szyny. Na odcinku od skrzyżowania al. Hallera z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Mielecką pojawi się także zielone torowisko. Prace będą kosztowały niecałe 6 mln złotych – tłumaczy Damian Zdancewicz z MPK Wrocław.

Na wspomnianym odcinku wagony rozpędzą się do 50 km/h.

Prace wykona firma GM Roads Polska sp. z o.o. i ma zakończyć je do końca roku. Te będą skoordynowane z dwoma innymi inwestycjami – wymianą rozjazdów z al. Hallera w ul. Powstańców Śląskich oraz wymianą z al. Hallera w Grabiszyńską.

Z uwagi na to, że będziemy prowadzili kompleksowy remont torowiska, należy niestety liczyć się z pewnymi utrudnieniami w kursowaniu tramwajów – dodaje Zdancewicz.

Zielone torowisko zmniejszy hałas powstający przy przejeździe składów oraz wpłynie na ekologię m.in. pochłaniając więcej zanieczyszczeń oraz zbierając deszczówkę. Torowisko zostanie odwodnione, co ma zapobiegać utrudnieniom podczas ulewnych deszczy. Łącznie wymienionych zostanie 1,5 km szyn. Wcześniej remont 600 m torów przeprowadzono od ul. Mieleckiej do ul. Ojca Beyzyma, który wykonano na wniosek rady osiedla Grabiszyn-Grabiszynek.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 25 września (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej „20”, „70” i „74”. „Dwudziestka” i „siedemdziesiątka” pojadą od ul. Powstańców Śląskich do pętli Krzyki. Natomiast linia „74” od ul. Grabiszyńskiej skieruje się w stronę pętli Oporów.

Na odcinku Hallera – FAT ­ – Hallera pojedzie autobus zastępczy linii 720. Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 20, 70 lub 74 będą mogli również kontynuować podróż autobusem linii 136.

Kierowca uwięziony w samochodzie po wypadku na DK 8. Strażacy rozcięli pojazd [ZDJĘCIA]

Poprzedni artykuł

Kolejne płatne miejsca parkingowe we Wrocławiu — gdzie zapłacimy?

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.