Dolny ŚląskWideo/Galerie

Powstaje nowa przestrzeń aktywności – Polana Jakuszycka to nie tylko sporty zimowe [VIDEO]

1

Polana Jakuszycka to inwestycja, na którą czekają przede wszystkim uprawiający sporty zimowe sportowcy.

W Polsce brakuje tras biegowych, choć niewątpliwe sukcesy Justyny Kowalczyk powinny już dawno zainspirować do inwestowania w obiekty do treningu i uprawiania sportów zimowych. Teraz się to zmieni i to na Dolnym Śląsku.  W Jakuszycach bowiem będzie można organizować zawody w sportach zimowych o randze kontynentalnej czy nawet globalnej. Ten ambitny projekt, uruchomiony dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy rządem RP i samorządem Dolnego Śląska, omawialiśmy już w naszym portalu.

Budowany obiekt będzie spełniał najwyższe światowe standardy. Z pewnością będzie przyciągać zarówno miłośników sportów zimowych, jak i zawodników doskonalących formę przed zawodami w warunkach właściwych dla sportów ekstremalnych, co omawialiśmy w naszym portalu. Mówi nam o tym Kinga Jaworek z Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, który realizuje inwestycję w imieniu samorządu wojewódzkiego. Polana Jakuszycka ma tętnić życiem przez cały kalendarzowy rok, a nie tylko zimą. Ta inwestycja ma pobudzić lokalną gospodarkę, turystykę, ale i pozwolić nawiązać jeszcze bliższe relacje z krajami sąsiadującymi z naszym regionem – zapowiada marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Zobacz nasze video.

Czy doczekamy się kolejnych znakomitych biegaczy narciarskich i biathlonistów? Jesteśmy optymistami i już cieszymy się na tę perspektywę.

Dariusz Nowakowski

Bezpieczeństwo seniorów to nasza wspólna odpowiedzialność – mimo zmęczenia obostrzeniami bądźmy solidarni

Poprzedni artykuł

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – Gwardia niepokonana

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej wyraźnie idą do przodu – tak informują urzędnicy samorządu województwa dolnośląskiego o inwestycji, na temat której informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.