Wychowanek WKK ponownie zagra we Wrocławiu! Po roku spędzonym na pierwszoligowych boiskach w Poznaniu Dominik Rutkowski wraca do wrocławskiego klubu. To kolejne wzmocnienie ekipy, o której planach kadrowych informujemy w naszym portalu.

Parkiety I ligi mężczyzn nie są obce temu zawodnikowi. Na tym poziomie rozgrywkowym zadebiutował w Gliwicach (z tym zespołem wywalczył awans do ekstraklasy), grał także w Zetkamie Doral, Nysie Kłodzko, przed rokiem w Baskecie Poznań. Na poziomie pierwszoligowym występował oczywiście także w barwach WKK Wrocław (2018/2019), wówczas spędził na boisku średnio nieco ponad 26 minut, notując przy tym 8,8 punków, 4,4 zbiórki, 1,8 asystę. Dominik Rutkowski bardzo dobrze radził sobie już za czasów koszykówki młodzieżowej, ma na swoim koncie medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Ma za sobą także grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Na zwieńczenie tej drogi wygrał wraz z kadrą U20 w 2018 mistrzostwa Europy dywizji B.

Jak to mówią: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – przyznaje Dominik Rutkowski i dodaje: nie stawiam sobie nie wiadomo jakich celów indywidualnych. Po prostu chciałbym jak najlepiej pomóc drużynie. Dla mnie w tym sezonie będzie liczyć się to, byśmy wywalczyli awans. Myślę, że jak przyjdą wyniki to także statystyki na moim koncie będą lepsze.

Minione rozgrywki skrzydłowy spędził w Wielkopolsce. Miałem bardzo dobry początek sezonu w Poznaniu, mój procent rzutów był na wysokim poziomie. Z czasem forma spadała, do tego też przyczyniły się mikrourazy. Nie ukrywam, że końcówka była bardzo zła w moim wykonaniu – relacjonuje zawodnik. W Poznaniu spędzał na boisku powyżej 22 minut, notując przy tym 7,3 punktów, 4,2 zbiórki. Czas po zakończeniu sezonu przepracowałem bardzo mocno. Pracowałem nad motoryką i wyleczeniu się z kontuzji, której doznałem w końcówce sezonu. Myślę, że te miesiące pracy zaowocują – podsumowuje Dominik Rutkowski.

Weronika Marek

nieMAPA – rodzinnie #OdkryjDolnyŚląsk

Poprzedni artykuł

Aleksandra Natalii-Świat uhonorowana przez wrocławskie MPK – jest nieustannie obecna w pamięci pracowników

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.