Aplikacja Wheelme umożliwia zobaczenie i porównanie ofert wynajmu pojazdów na minuty bez uciążliwej potrzeby przełączania się pomiędzy systemami poszczególnych dostawców usług caresharing’owych. Startup’owy projekt z Wrocławia może się sprawdzić w praktyce dzięki temu, że w innowacyjny pomysł zainwestował Fundusz InnoEnergy.

W Polsce 12 firm carsharingiem oferuje swoje usługi. Obok wynajmu samochodów przybywa operatorów udostępniających rowery, hulajnogi i elektryczne skutery. Takich podmiotów jest obecnie dwa razy więcej niż rok temu, co inspiruje do szukania rozwiązań informatycznych ułatwiających nie tylko wyszukiwanie pojazdu na wynajem, ale wybieranie pomiędzy ofertami.

Jako użytkownicy pojazdów na minuty, zaczęliśmy zauważać pewną niedogodność. Jeśli ktoś, tak jak my, korzysta z ofert wielu przewoźników, aby sprawdzić dostępne pojazdy, musi przełączać się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Brakowało jednego miejsca, gdzie szybko i sprawnie można porównać ofertę wielu przewoźników. Wtedy właśnie pojawił się pomysł na Wheelme – mówi portalowi Wrocław.pl jeden z pomysłodawców startupu Mateusz Młodawski.

Twórcy aplikacji Wheelme dodają, że ma to być narzędzie, które pokaże ludziom, że nie trzeba mieć samochodu na własność, żeby szybko i komfortowo dostać się w jakieś miejsce. Wrocławianie chcą promować formy poruszania się po mieście, które ograniczają ilość spalin, zmniejszają liczbę zużywanych zasobów i redukują poziom hałasu. W portfolio aplikacji są operatorzy tacy, jak: Panek, Traficar, Blinkee, Hive, Vozilla, MiiMove, Nextbike. Jak informują administratorzy Wheelme wszystkie samochody, skutery, hulajnogi i rowery z całej Polski dostępne w jednej aplikacji, na jednej mapie.

Uruchomiona prawie rok temu aplikacja Wheelme umożliwia m.in. sprawdzenie najbliżej zaparkowanych pojazdów, filtrowanie ich po marce, sprawdzenie cen, odległości oraz nawigację do wybranego miejsca.  Założyciele Wheelme swój pomysł pokazali na konferencji Wolves Summit i tam projekt wzbudził zainteresowanie Funduszu InnoEnergy. Przedstawiciele startupu nie podają kwoty jaką pod koniec października br. zainwestował Fundusz. Zaznaczają jednak, że dzięki podjętej współpracy liczą na szybszy rozwój aplikacji oraz dostarczaniu użytkownikom nowych funkcjonalności.

Zarządzający aplikacją Wheelme – jak piszą – wierzą, że wolność wyboru i wygoda odgrywają coraz większą rolę, a posiadanie własnego środka transportu przestaje być symbolem prestiżu. Uważamy, że pojazdy współdzielone są przyszłością miejskiego transportu, który jest kolejnym krokiem w rozwoju „smart cities”. Aby uczestniczyć w tym procesie, tworzymy intuicyjny i dostępny dla każdego produkt, który pomaga w dotarciu do celu korzystając ze współdzielonych pojazdów.

 

Uwaga Seniorzy – fałszywi wnuczkowie i fałszywi policjanci nadal telefonują do mieszkańców Wrocławia

Poprzedni artykuł

Narodowe Święto Niepodległości 2019 – we Wrocławiu parada i bieg udane, marsz rozwiązany

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.