Sposób w jaki nie powinno spędzać się nocy, pokazali dwaj młodzi mężczyźni, którzy ruszyli na spacer wrocławskimi ulicami. Poprzewracane i poobijane motocykle, a także uszkodzony samochód, to efekt nocnego ich spaceru mężczyzn ulicami Nadodrza.

O nieodpowiednim zachowaniu zostali poinformowani funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy w tym czasie pełnili służbę w sąsiednim rejonie służbowym. Mundurowi z tej właśnie komórki kontrolują ulice, jeżdżą na interwencje i dbają o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Dlatego, to ich właśnie skierował w rejon ulicy Zakładowej dyżurny Policji. W ciągu zaledwie kilku minut byli na miejscu, a dzięki informacjom od zgłaszającego wiedzieli, w którą stronę mogli oddalić się prawdopodobni sprawcy uszkodzenia mienia.

Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn – 19-latka oraz jego o 4 lata starszego kolegę. Funkcjonariusze zaprosili ich do radiowozu i razem z nimi wrócili na miejsce, w którym obywatele Ukrainy wpadli na niezbyt dobry pomysł, za który teraz będą musieli ponieść konsekwencje. Dzięki informacjom od zgłaszającego udało się odtworzyć przebieg całego zdarzenia. Młodzi mężczyźni spacerując nocą w pewnym momencie zaczęli… niszczyć napotkane, całkowicie przypadkowe pojazdy. Przewrócili skuter i motocykl jednocześnie uszkadzając ich lusterka oraz wyposażenie, a w aucie osobowym zniszczyli zarówno karoserię, jak i klosz lampy.

Na szczęście w porę zostali zauważeni przez jednego z mieszkańców, który przytomnie zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił o tym operatora 112. Dlatego tak szybko zadziałali funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy błyskawicznie namierzyli i zatrzymali sprawców przestępstwa. Spowodowane przez nich szkody zostały wstępnie oszacowane na kilka tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzn, którzy w chwili zatrzymania mieli ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Wrocław

Trenują w pocie czoła – drużyna wrocławskich szczypiornistów jest żądna sukcesu [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Więcej przystanków „na żądanie” na Dolnym Śląsku – kolej jeszcze bliżej pasażera

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.