fot. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

Kierowcy w stolicy Dolnego Śląska borykają się ze sporymi korkami, które są spowodowane wieloma inwestycjami w różnych częściach miasta. Wraz z początkiem października do katalogu utrudnień dołącza druga edycja programu „Szkolna ulica”, a wszystko po to by zadbać o bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu.

Program „Szkolna ulica” polega na wyłączeniu z ruchu samochodowego fragmentów ulic przed wybranymi placówkami na pół godziny przed pierwszą lekcją. W tym roku takie rozwiązane wdrażane jest przed szkołami podstawowymi przy ul. Górnickiego, przy ul. Wandy i przy ul. Częstochowskiej.

— We wrześniu przed trzema szkołami przeprowadzone zostały badania ruchu, które wskazały, że wzmożony ruch samochodów, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, w tym na przejściach dla pieszych, to poważny problem — informuje magistrat.

Miasto zapewnia, że w dniu startu „Szkolnej Ulicy” pracownicy Urzędu Miejskiego byli obecni we wszystkich trzech lokalizacjach, prowadząc obserwacje ruchu. — Pierwsze oceny są pozytywne: pod szkołami ruch w większości odbywał się płynnie. Od początku września społeczność szkolna była informowana o planowanych zmianach — informują urzędnicy.

Transport 23 ton odpadów zatrzymany przez dolnośląską KAS

Poprzedni artykuł

Zlokalizowano dwa ciała nurków w kopalni w Sobótce. Szukają trzeciego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.