Federacja FAME MMA ogłosiła właśnie, że na najbliższej gali FAME 29 w oktagonie pojawi się radny sejmiku województwa dolnośląskiego Przemysław Czarnecki. Były poseł na Sejm, syn europosła Ryszarda Czarneckiego i były partner Marianny Schreiber, będzie drugim byłym partnerem tej influencerki, który wystartuje w organizacji zajmującej się kontrowersyjnymi walkami celebrytów.
W tym artykule przeczytasz:
- Kto zadebiutuje w FAME MMA 29.
- Dlaczego Przemysław Czarnecki dołącza do freak fightów.
- Jak wyglądała polityczna kariera byłego posła.
Oficjalne ogłoszenie i kontekst
Przemysław Czarnecki, znany z radykalnych poglądów i burzliwego życia osobistego, zadebiutuje w klatce FAME MMA na gali 29. To pierwszy raz, kiedy w federacji tej wystąpi były poseł. Organizacja podkreśla, że przełamuje kolejne bariery, zapraszając osoby z różnych środowisk.
Powiązania osobiste i inne walki
Przemysław Czarnecki był partnerem Marianny Schreiber. Drugim byłym partnerem influencerki, który walczył w podobnej organizacji, jest Piotr Korczarowski. Wystąpił on na gali PRIME i przegrał przez dyskwalifikację z Mariuszem „Dżagą” Ząbkowskim. Korczarowski, były współpracownik Grzegorza Brauna, 10 stycznia na PRIME 15 zmierzy się z Paramaxilem.
Wiele osób czeka na ewentualną walkę Przemysława Czarneckiego z Piotrem Korczarowskim. Na razie nie wiadomo, z kim zadebiutuje Czarnecki w FAME MMA.
— Chciałbym, żeby ewentualna walka z Piotrem Korczarowskim odbyła się w formule bokserskiej na rękawice 10 uncji. To byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie — mówi Przemysław Czarnecki.

Komentarz ojca i przeszłość związku
Ryszard Czarnecki w rozmowie z mediami wrócił do związku swojego syna z Marianną Schreiber.
— Ja za własnych dzieci życia nie przeżyję — tłumaczy Ryszard Czarnecki.
W taki sposób komentując burzliwe życie prywatne Przemysława Czarneckiego i podkreślając, że 42-latek ma już nową partnerkę.
Kariera polityczna Przemysława Czarneckiego
Przemysław Czarnecki był posłem na Sejm VII, VIII i IX kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego. W 2023 roku nie uzyskał reelekcji, a w 2024 roku bez powodzenia kandydował do sejmiku dolnośląskiego.
Mandat radnego województwa objął jednak w tym samym roku po zastępstwie. We wrześniu 2025 roku został wykluczony z klubu radnych PiS w sejmiku, ale w listopadzie przywrócono mu prawa członka partii.
