Policjanci zajmujący się na co dzień obsługą wypadków na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, zostali skierowani do zdarzenia, które miało miejsce w pobliżu stadionu miejskiego na ul. Lotniczej.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem osobowym pomylił jezdnie i wjechał na pasy prowadzące w przeciwnym kierunku. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów jazda ta zakończyła się, ponieważ zderzył się z prawidłowo jadącym innym samochodem osobowym. Na szczęście na skutek tego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Tamtego dnia o poranku warunki na drodze były trudne ze względu na gęstą mgłę. Jednak w tym konkretnym przypadku, większy wpływ na sposób bezpiecznego poruszania się po drodze, miał krążący w organizmie mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila tej substancji w jego organizmie.

Prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierującego zostało zatrzymane, a on sam trafił do najbliższego komisariatu Policji. 49-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Wyniki testów PCR gotowe są już w ciągu 39 minut – pojazd diagnostyczny do wykonywania testów koronawirusa [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Różne opinie w polskiej delegacji w Komitecie Regionów w sprawie weta do unijnego budżetu – EPL: „Oświadczenie polskiej delegacji nie wypracowane w formie jednogłośnego poparcia” – EKR: „Historia weta jest znana, nie jesteśmy pierwszym krajem, który je stosuje”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.