Pierwsze “dechy” trafiły już w ręce osób, które włączył się w akcję MPK “Kierunek: ZWIERZAKI”. Osoby, które włączą się w pomoc czworonożnym kolegom i koleżankom mogą liczyć na symboliczne podziękowanie w postaci tablic kierunkowych. Przewoźnik poinformował, że ma do rozdania jeszcze 17 „dech” z wrocławskich pojazów.

O akcji „Kierunek: ZWIERZAKI” pisaliśmy: TUTAJ! 

Zamysł akcji jest bardzo prosty. Mieszkańcy mogą zdobyć taką oryginalną pamiątkę w prosty i pożyteczny sposób – pomagając bezdomnym i chorym zwierzętom.

Wystarczy przygotować paczkę z darami i tuż przed jej przekazaniem – zrobić sobie z nią zdjęcie. Fotografię trzeba potem opublikować na profilu społecznościowym przewoźnika i zgłosić się po odbiór tablicy do jego siedziby.

– Wiem, że jest wiele osób, którym zależy na pamiątkach związanych z tramwajami i autobusami MPK. Bardzo chętnie wręczymy je osobom, które wcześniej wezmą udział w konkursie i pomogą naszym braciom mniejszym zapowiadał akcję prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. Być może komuś domu zawadza kilka dodatkowych koców, które ułatwią pracę wolontariuszom.

EKOSTRAŻ CHĘTNIE PRZYJMIE:
 • podkłady higieniczne,
 • papierowe ręczniki,
 • worki na śmieci,
 • jednorazowe rękawiczki,
 • gazety (nie tzw. kolorowe tygodniki, ale pisma wydawane na tzw. gazetowym papierze). 

  To rzeczy, które wolontariuszom są niezbędne do opieki nad starymi, schorowanymi zwierzakami, które do nich trafiają.

WROCŁAWSKIE SCHRONISKO POTRZEBUJE NATOMIAST:
 • koców
 • cienkich kołder – takich bez puchu, które nadawałyby się do wyściełania legowisk dla psów i kotów. 

  Paczki z darami należy zanosić prosto do siedzib tych instytucji (Ekostraż – Miłoszycka 67, schronisko – Ślazowa 2) lub nadawać tam pocztą. Przedstawiciele Ekostraży mogą osobiście odebrać paczkę, jeśli będzie to większa liczba przedmiotów (trzeba się wcześniej umówić).

STUDIO FAKTY – Rafał Dutkiewicz: „Jeszcze nigdy po roku 1990 polska polityka nie była tak wyzbyta z myślenia, jak dzisiaj” [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Zawodniczki UKS Wieża Radków najlepsze w regionie! Za nami dolnośląski turniej siatkówki w Sycowie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.