Kilka dni temu na stoku narciarskim w Karpaczu pojawiły się pierwsze w tym roku policyjne polsko-czeskie patrole narciarskie. Służbę pełnili jeleniogórscy funkcjonariusze oraz policjanci z posterunku w Libercu w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej. Policjanci we wspólnym patrolu realizowali przede wszystkim zadania prewencyjne.

6 stycznia br. na stacji narciarskiej Winterpol w Karpaczu pojawiły się pierwsze w tym roku policyjne polsko-czeskie patrole narciarskie, w których uczestniczyli jeleniogórscy policjanci oraz funkcjonariusze z Liberca. Wspólne patrole są wynikiem wcześniej zawartego porozumienia o współpracy transgranicznej.

Wszystkie policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące się, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Wspólne patrole prewencyjne polsko-czeskie realizują zadania głównie w weekendy w rejonach gdzie wypoczywa najwięcej turystów, w okolicach targowisk i innych miejscach handlowych, a także w trakcie większych imprez sportowych zarówno po stronie Polski, jak i Czech. Pojawiają się również na szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego, wszędzie gdzie możemy spotkać się ze zwiększonym ruchem turystycznym, zwłaszcza naszych południowych sąsiadów.

Wspólne patrole i współpraca pomiędzy Policją Polską i Czeską dotyczy przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji w zakresie wszelkiego rodzaju przestępczości. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym – informuje podkom. Wojciech Jabłoński.

Sparta Wrocław przedłuża współpracę ze sponsorem

Poprzedni artykuł

Zabytkowy Impart do remontu. Jest przetarg

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.