Dzięki wrocławsko-rzeszowskiej firmie – już od września młodzież ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie miała możliwość nauki programowania. Posłuży do tego stworzona przez firmę Challenge Rocket specjalna platforma, na której młodzi informatycy nie tylko będą mogli poszerzać swoje umiejętności, ale również znaleźć pracę.

Pracownicy firmy, mimo stosunkowo niewielkiego stażu, mieli już okazję współpracować z takimi markami jak Nvidia czy ING. Teraz, pokonując ponad 600 innych organizacji, mają okazję rozpocząć prawdziwą, międzynarodową i prestiżową działalność. Dubai Future Foundation uznała, że to właśnie wrocławsko-rzeszowska oferta jest najciekawsza i warto na nią postawić.

Nasza platforma technologicznie wyprzedza konkurencję o krok, umożliwiając bezpośrednie dotarcie do najlepszych programistów na świecie, sprawdzenie ich umiejętności i możliwość ich natychmiastowej rekrutacji. To powoduje, że nasza firma trafia na radar wielkich koncernów jak i poszczególnych państw. Dla ChallengeRocket kontrakt w ZEA to wielka szansa, ale i ogromne wyzwanie, otwierające przed nami nowe, niebywale atrakcyjne możliwości rozwoju na bardzo perspektywicznym i lukratywnym rynku – w wypowiedzi dla portalu PulsHR powiedział prezes i współzałożyciel ChallengeRocket Paweł Kwiatkowski.

Wspólna inicjatywa Dubai Future Foundation, KHDA oraz ChallengeRocket dowodzi, jak wielkie znaczenie przywiązujemy do przyspieszenia rozwoju naszego systemu edukacji. Chcemy skutecznie identyfikować braki, jakie mają uczniowie oraz pracować z talentami – tak, by w przyszłości mogły znaleźć się w odpowiednim miejscu – powiedział jeden z dyrektorów fundacji Saeed Al Falasi.

Dzięki nowoczesnej technologii, nauczyciele będą mogli niemal natychmiast po rozwiązaniu przez ucznia programistycznego zadania, otrzymać szczegółowy raport z uwzględnieniem nawet konkretnego fragmentu zadania, z którym adept miał problem lub – jeśli występowała taka tendencja – jaki aspekt sprawia trudności danej grupie.

Program ma zostać wprowadzony w prywatnych szkołach w Dubaju, które na ten moment stanowią ponad 50% placówek edukacyjnych w kraju.  Od września platforma będzie uruchomiona pilotażowo w kilku wybranych szkołach, by docelowo otworzyć nowe możliwości jak największej ilości uczniów w przyszłości. Przedsięwzięciu wsparcia udzieliła również globalna organizacja zajmująca się nauką kodowania Udacity oraz amerykański gigant – firma Microsoft.

foto: wroclaw.pl

Zdewastowali mnóstwo miejsc – za ich „twórczość” słono zapłacą rodzice

Poprzedni artykuł

Do Pragi w cztery i pół godziny – jest termin przywrócenia połączenia kolejowego z Wrocławia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.