Blisko WrocławiaDolny ŚląskPolityka dla LudziWideo/Galerie

Polski Ład dla Samorządu w całej Polsce – zaprezentował premier Mateusz Morawiecki na Dolnym Śląsku – w Kamieńcu Ząbkowickim [VIDEO]

1

Kamieniec Ząbkowicki, który od początku tego roku jest miastem, był miejscem, gdzie dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił założenia Polskiego Ładu dla Samorządu.

Ma oprzeć się na trzech filarach. Zakłada stabilizację dochodów bieżących, czyli między innymi dodatkowych 8 mld zł dla samorządów jeszcze w IV kwartale tego roku. Dalszym celem długofalową stabilizację wpływów do budżetów gmin, powiatów i województw oraz wprowadzenie subwencji inwestycyjnych.

Prezentacji Polskiego Ładu dla Samorządu premier Mateusz Morawiecki dokonał podczas spotkania z liczną reprezentacją samorządowców z Dolnego Śląska.  Do tych założeń Polskiego Ładu dla Samorządu, już w trakcie jego przedstawiania odniósł się były premier Donald Tusk. Dodatkowe środki dla samorządów biorą się ze znakomitej – jak zapewnia premier Mateusz Morawiecki – kondycji finansów publicznych. Władze samorządowe województwa szacują, że w inwestycje na Dolnym Śląsku przeznaczyć należy kwotę ponad 20 mld zł, co podkreślał marszałek Cezary Przybylski. Zobacz nasze video.

Lista inwestycji i potrzeb każdego samorządu jest długa. Skupmy się na Kamieńcu Ząbkowickim. Miejscowość od powodzi z 1997 roku czeka na wybudowanie zbiornika retencyjnego i współgrającej z nim elektrowni wodnej. Obietnice były, ale bez pokrycia. Tym razem burmistrz Marcin Czerniec otrzymał zapewnienie, że środki się znajdą, a zbiornik powstanie. Inwestycja wyceniana jest na ponad miliard złotych.

Relacja tekstowa i fotokronika z wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Kamieńcu Ząbkowickim ukaże się jutro w naszym portalu.
Dariusz Nowakowski

Za nami VII turniej im Tomasza Grzesiaka w siatkówce plażowej w gminie Syców [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Wyjaśniamy pięć zagadnień związanych z Europejskim Zielonym Ładem

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] Program dnia szefa rządu był bardzo napięty, ale spędził na Dolnym Śląsku, a konkretnie w Kamieńcu Ząbkowickim, które od 1 stycznia br. jest miastem, ponad cztery godziny. Prezentacje programów, bezpośrednie rozmowy z samorządowcami, briefingi dla mediów i przegląd „placu budowy”, jakim jest gmina goszcząca wojewódzkie spotkanie samorządowe wypełniły szczelnie ten czas. Premierowi towarzyszyli ministrowie: Michał Dworczyk – szef Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów – szef Gabinetu Politycznego Premiera, Sebastian Skuza – wiceminister finansów, Ireneusz Zyska – wiceminister klimatu oraz parlamentarzyści, w tym poseł Wojciech Murdzek. Wszystko odbyło się wczoraj, co sygnalizowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.