Polki mają średnio 17 par butów, dwie trzecie z nich posiada co najmniej 10 par, a co dziesiąta kobieta ma ponad 30 par – mówią wyniki najnowszego badania, którego wyniki są częścią raportu Polskie Buty, zleconego przez Grupę CCC.

Mający siedzibę w Polkowicach lider sektora obuwniczego w Europie Środkowo-Wschodniej zlecił przygotowanie raportu firmie analityczno-badawczą Zymetria, na reprezentatywnej grupie Polaków. Jak się okazało Polki (kobiety 18+) średnio mają 17 par butów, a Polacy (mężczyźni 18+) 7 par. Statystyczna Polka posiada średnio 3 pary szpilek, najczęściej w kolorze czarnym i beżowym. W okresie jesiennym najchętniej zakłada botki lub sztyblety. Z kolei Polacy preferują buty codziennego użytku, całoroczne, często sportowe. 2/3 z nas deklaruje, że posiada minimum jedną parę casualowych butów sportowych i tych przeznaczonych do uprawiania sportu.

Co ciekawe, podczas zakupów obuwia Polacy coraz mniej kierują się pogodą, a coraz częściej modą i wygodą. Według badania 2/3 kobiet kupuje buty w rozmiarach od 37 do 39, a 2/3 mężczyzn nosi rozmiary 42 – 44.

Polacy wykazują się dużą znajomością rodzajów obuwia. Najchętniej kupujemy buty w kolorze czarnym, popularny jest również biały (zwłaszcza w modelach sportowych), beżowy i brązowy (wśród półbutów). Kobiety najczęściej wybierają czarne lub beżowe szpilki (odpowiednio 75% i 31%), a czerwony jest dopiero na trzecim miejscu. Ponad połowa z nas ma w swoich szafach również trampki (53%) oraz buty do aktywnego uprawiania sportu (aż 63%). Z kolei najchętniej zakładanym obuwiem w grupie wiekowej 18-45 lat są codzienne sneakersy.

Badanie wskazuje m.in. na jeden bardzo widoczny trend – Polki, ale też coraz częściej mężczyźni w Polsce, coraz mocniej stawiają na to, aby w swojej szafie posiadać szeroki wybór modnych butów, w różnych stylach i fasonach, adekwatnych do danej okazji, reszty ubioru czy koloru. Rośnie świadomość, że buty to podstawa dobrego wyglądu – komentuje dyrektor działu produktu w CCC Michał Zgiep.

„Chcemy cieszyć się siatkówką, każdą akcją na parkiecie” – Gwardia gra dzisiaj wieczorem

Poprzedni artykuł

Zmiany nazw ulic i odbieranie wyróżnień – wojna ideologiczna czy walka z symbolami?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.