Do radiowozu na ulicy Karkonoskiej podszedł wyraźnie zdenerwowany mężczyzna i poprosił funkcjonariuszy o pomoc. Jak się okazało, jego 8-miesięczna córka miała problemy z oddychaniem, mdlała i potrzebowała pilnej pomocy medycznej. Mundurowi pomogli w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali i zorganizowali policyjny pilotaż.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pełnili służbę na ulicy Karkonoskiej. Rozpoczęli zaplanowaną przerwę, ale w pewnym momencie przy radiowozie zatrzymał się kierujący Dacią, który wyraźnie zdenerwowany poinformował policjantów, że jego 8-miesięczna córka mdleje i potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze ze względu na okoliczności zagrażające życiu dziecka, podjęli natychmiastową decyzję o pomocy rodzicom w jak najszybszym dotarciu do jednego z wrocławskich szpitali. Policjanci włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i ruszyli w wyznaczonym kierunku.

Trasa przejazdu wyniosła około 14 kilometrów i prowadziła przez centrum miasta. W rejonie ulicy Krzywoustego policjanci napotkali utrudnienia w ruchu, dlatego też znajdująca się w pobliżu inna załoga z drogówki wsparła swoich kolegów i wszyscy po chwili bezpiecznie wjechali pod szpital. Dziecko wraz z mamą zostało przekazane w ręce medyków i ich decyzją zostało przyjęte na oddział, a roztrzęsiony tata podziękował policjantom za okazaną pomoc.

Cała historia kończy się dobrze i to nie pierwszy raz, kiedy mundurowi biorą udział w tego typu przejazdach. Policyjny pilotaż zakończył się sukcesem, a dziecko wraz z mamą trafiło w ręce medyków.

Piotr Krejner
Źródło: KMP Wrocław

Polacy to „Urodzeni Przedsiębiorcy” – start inicjatywy

Poprzedni artykuł

Bój o koszykarski Śląsk trwa. Maciej Zieliński zrezygnował z funkcji prezesa

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.