Odzyskany, świeżo skradziony jednoślad i zatrzymany sprawca, to efekt działania jednego z policjantów z powiatu świdnickiego. Funkcjonariusz w dniu wolnym od służby przyjechał z rodziną do wrocławskiego Aquaparku i stał się świadkiem kradzieży roweru. Zareagował natychmiast i dzięki doświadczeniu oraz współpracy z dwoma młodymi mieszkańcami Wrocławia, sprawnie przeprowadził krótki pościg, po którym sprawca został ujęty. 27-latka przejął następnie patrol z komisariatu na Krzykach i wtedy okazało się, że jest on poszukiwany. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej na oczach przechodniów, odciął obcęgami przypięty do stojaka rower. Jednym ze świadków był policjant spędzający z rodziną wolny czas. Bez chwili zawahania podjął pościg za 27-latkiem. Pomogli mu w tym dwaj młodzi mężczyźni, którzy widząc, jak biegnie on za rowerzystą, udostępnili mu miejsce w swoim samochodzie, aby wspólnie go dogonić.

— Na ulicy Łódzkiej wyprzedzili autem, uciekającego rowerem mężczyznę. Policjant wraz z jednym z nich, szybko wysiedli z samochodu, a następnie skutecznie uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Na miejscu zdarzenia interweniowali też funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, którzy zostali powiadomieni o tej sytuacji. Przejęli oni ujętego mężczyznę i wykonali dalsze czynności z jego udziałem. — relacjonuje sierżant Aleksandra Rodecka.

Jak się okazało chwilę później, 27-letni wrocławianin był także poszukiwany w celu odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Wyrok może sprawić, że zostanie za więziennymi kratami zdecydowanie dłużej, ponieważ za przestępstwo, którego się dopuścił, czyli kradzież, zgodnie z przepisami sąd może orzec wobec niego karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowy, który schwytał złodzieja roweru na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Piotr Krejner
fot. KMP Wrocław

Uścisk dłoni – im silniejszy, tym zdrowiej

Poprzedni artykuł

Gmina Jemielno boryka się z nielegalnym składowiskiem śmieci [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.