Zdjęcie ilustracyjne

Nastolatek jest podejrzewany o kilka przestępstw. Wśród nich jest m.in. rozboj z użyciem niebezpiecznego narzędzia, bójki, pobicie oraz posiadanie narkotyków. Został zatrzymany przez mundurowych z wrocławskiego Ołbina.

– Policjanci zauważyli poszukiwanego 16-latka, gdy wykonywali czynności służbowe i od razu podjęli interwencję. Następnie funkcjonariusze zawiadomili jego opiekuna prawnego, a także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, w którym powinien aktualnie przebywać. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny – informuje aspirat sztabowy Łukasz Dutkowiak

Do zatrzymania doszło w rejonie ulicy Henryka Pobożnego. Funkcjonariusze  zauważyli tam nieletniego podejrzanego o różne przestępstwa. Natychmiast podjęli stosowne działania, mając też wiedzę, że 16-latek powinien aktualnie przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Dalsze policyjne czynności wykonywane były już w obecności jego opiekuna prawnego. Zgromadzone materiały potwierdziły, że nastolatek miło młodego wieku, brał udział w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kilku bójkach, pobiciu, a także podejrzewany jest o posiadanie narkotyków.

Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i oceni nie tylko czyny 16-latka, ale również stopień demoralizacji. Po pobycie w Policyjnej Izbie Dziecka trafi ponownie do ośrodka wychowawczego.

Ostatnia prosta przed startem sezonu! Gwardia zagra z Bełchatowem [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Caritas zachęca do oddawania odzieży dla osób ubogich [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.