Internet obiegło nagranie z Wrocławia, na którym widać moment zatrzymania autobusu miejskiego przez policję. Powód? Przejazd przez skrzyżowanie na zmieniającym się świetle. Jaki był efekt interwencji i czy decyzja mundurowych była słuszna? Skomentuj!
- Dlaczego wrocławski patrol policji zatrzymał autobus MPK.
- Jak wyjaśniał swoje zachowanie skontrolowany kierowca.
- Jak zakończyła się interwencja mundurowych i czy kierowca dostał mandat.
Do zdarzenia doszło w środę, 20 maja, na ulicy Piotra Skargi. Szczegóły widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych przez profil Stop Cham.
Kierujący 18-metrowym autobusem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tuż za nim znajdował się jednak policyjny radiowóz, który po chwili włączył “koguta” i ruszył za miejskim przegubowcem.
Jaka była decyzja policjantów? Czy kierowca autobusy został ukarany? Odpowiedzi udzieliła Wrocławskim Faktom biuro prasowe MPK Wrocław.
– Kierowca nie dostał mandatu. Wyjaśnił policjantom, że kabina pojazdu w momencie zmiany światła już wyprzedziła sygnalizator. Gdy ruszył, przód autobusu był jeszcze na zielonym. Po drugie na tej ulicy jest remont nawierzchni, przez co należało wykonać szeroki łuk – mówi Marta Ester z biura prasowego MPK Wrocław.
Jak dodaje przedstawicielka miejskiego przewoźnika, ostatecznie skończyło się na pouczeniu.