Zdarzyło Ci się kiedyś przekazać przez Facebooka, dokąd jedziesz na wakacje? Zastanowić, który filtr na Instagramie wybrać? A może wrzucić zdjęcie talerza z restauracji, bez którego danie nie smakowałoby tak samo?

„Pokolenie Wszystko” to nie tylko historia o tym, jak bardzo podporządkowaliśmy życie mediom społecznościowym i kreowaniu swojego drugiego „ja” w Internecie. To opowieść o młodych ludziach, którzy mogą osiągnąć absolutnie wszystko i być kim tylko zechcą. Ale czy w świecie, gdzie emocje i uczucia zastąpiły znaki interpunkcyjne, pozostało jeszcze miejsce na marzenia? I właściwie, o czym można marzyć, mając praktycznie wszystko? Sukcesy w życiu zawodowym i osobistym, popularność, dalekie podróże, przyjaciół na wyciągnięcie ręki… Czego chcieć więcej?

Nasi bohaterowie są tacy, jak my. Wciąż szukają odpowiedzi na pewne pytania, chociaż boją się mówić o tym otwarcie. Za zasłoną poczucia wyjątkowości i fejmu, lajków, subskrypcji i followersów, skrywają tragiczny obraz naszego pokolenia. Osiągnęli sukces, wybili się ponad przeciętność, są jedyni w swoim rodzaju… Jednak, kiedy nadejdzie czas, będą musieli skonfrontować się z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli swoją prawdziwą naturą. Podczas, wydawałoby się, niepozornych okoliczności nocy sylwestrowej, przyjdzie im zrzucić maski i odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie – co tak naprawdę daje mi szczęście?

Reżyseria: Elwira Iwanowska oraz Kamila Pisarek, scenariusz: Bartosz Szeluga i Kolektyw. Partner: Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot. Obsada: Lidia Barłoga, Marcin Jurków, Michalina Karolińska, Kamila Pisarek, Piotr Sendra, Bartosz Szeluga. UWAGA! W spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe!

Spektakl „Pokolenie Wszystko” – czwartek – 4 lipca 2019 – 20:00

– Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych (Grabiszyńska 56) – Wrocław

Odsłony pejzażu według Camille’a Corota – oprowadzanie kuratorskie w Muzeum Pana Tadeusza

Poprzedni artykuł

Dotykać eksponaty, aby je poczuć – innowacje dla zwiedzających

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.