Przesycona pasją i pełna wdzięku muzyka Azizy Brahim bez wysiłku pokonuje dystans dzielący jej saharyjskie źródła od Barcelony, europejskiego wielokulturowego miasta, w którym obecnie mieszka artystka. Aziza jest nie tylko współczesną poetką dźwięków, lecz także wybitną rzeczniczką ludności Saharawi.
Podczas koncertu artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty, na której prezentuje połączenie rodzimego dziedzictwa w wpływami innych kultur i krajów, w których mieszkała. Urodzoną i wychowaną w obozach dla uchodźców Saharawi na granicy między Algierią i Saharą Zachodnią Azizę prowadziła przez naznaczone trudami życie prawdziwie natchniona wola. Uciekając przed rzeczywistością obozu i reżimem politycznym, wyjechała na Kubę. Doświadczyła tam ogromu kryzysu gospodarczego lat 90. Gdy skończyła szkołę, odmówiono jej przyjęcia na studia muzyczne. Aziza kochała muzykę od najmłodszych lat. Niezrażona porażką na Kubie, wróciła do Algierii i zaczęła udzielać się w różnych zespołach muzycznych. W 2000 roku przeprowadziła się do Hiszpanii. W ostatnich latach Aziza intensywnie koncertowała na najważniejszych festiwalach i imprezach muzycznych, w tym m.in. w Queen Elizabeth Hall w Londynie (2009).
Artystka założyła eklektyczny zespół Gulili Mankoo, z którym samodzielnie wyprodukowała dwie uznane płyty: EP Mi Canto i album Mabruk. Z kolei album Soutak („Twój głos”} został nagrany na żywo w Barcelonie. Na pierwszym miejscu słychać rytmiczny, majestatyczny głos artystki i jej przesycone duchowością, krytyczne teksty. Kolejna płyta Azizy, Abbar el Hamada („Po drugiej stronie Hamady”), jest niezwykle przekonującym przykładem wszechogarniającej wizji Brahim. To także najmocniejsza w przekazie i najbardziej zróżnicowana propozycja w jej dotychczasowej dyskografii. Oba albumy zajmują pierwsze miejsce na listach World Music Charts Europe. Premiery nowej płyty można się spodziewać we wrześniu 2019 roku.