Dolny ŚląskKomunikacjaWideo/Galerie

Po żelaznych drogach pojedziemy nowoczesnymi pociągami – Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor [VIDEO]

0

Ma być szybciej, bardziej ekologicznie i nowocześniej. Koleje Dolnośląskie szykują się do zakupu nowego taboru.

W ramach postępowania przetargowego planują zakup pięciu sztuk pojazdów o napędzie elektrycznym oraz sześciu sztuk trzyczłonowych pojazdów o napędzie dwusystemowym elektryczno-spalinowym. Dolnoślązacy tymi nowoczesnymi pociągami pojadą mniej więcej za dwa lata. Na dzisiejszej konferencji prasowej mogliśmy się dowiedzieć także tego, jakie linie kolejowe na Dolnym Śląsku będą w niedalekiej przyszłości rewitalizowane i uruchamiane. Powiedzieli nam o tym Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz Damian Stawikowski – prezes zarząd Kolei Dolnośląskich. Zobacz nasze video.

Jak podkreślają marszałek województwa Cezary Przybylski i członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda, liczba pasażerów Kolei Dolnośląskich wciąż rośnie. Planowane zakupy mogą być wstępem do nowoczesnych i ekologicznych technologii w komunikacji zbiorowej.

To dobrze, bo przecież transport zbiorowy jest znacznie tańszy i ekologiczny od tego samochodowego. Widzimy to choćby na przykładzie połączenia z Bielawą, co relacjonowaliśmy we wczorajszym serwisie video. Nowy tabor zachęci – miejmy nadzieję – użytkowników samochodów do porzucenia swoich czterech kółek. Zyskamy czyste powietrze, czas i komfort podróżowania.

Łukasz Ciona

„Zakazuje mówić prawdę jak komuniści” vs. „Nie ma zgody na tak obrzydliwe sprawy w przestrzeni publicznej”

Poprzedni artykuł

Cisza Jak Ta – z Krainy Łagodności

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.