Jesteśmy #BliżejSportu, więc zaglądamy na Stadion Wrocław i sprawdzamy co dzieje się #PrzedMeczem. To właśnie tam, w niedzielę 7 marca o 17:30 Śląsk Wrocław podejmie Legię Warszawa. Transmisja radiowa z tego spotkania na naszym facebookowym profilu. Mecz skomentują: Filip Macuda i Adrian Barański.

Ostatnie dni dla Śląska Wrocław to prawdziwy rollercoaster. W poprzednią niedzielę, także we Wrocławiu, Śląsk pokonał Pogoń Szczecin 2:1 i wygrał swoje pierwsze spotkanie w tym roku.

Niestety, zwycięstwo zostało okupione urazem Mariusza Pawelca, który przedwcześnie musiał opuścić murawę. Obrońca WKS-u naderwał mięsień dwugłowy uda i zabraknie go w starciu z warszawską Legią. Legią, która w ostatnich latach bezsprzecznie należy do najbardziej niewygodnych drużyn dla Śląska.

Dość powiedzieć, że ostatnia wygrana wrocławian nad stołeczną ekipą miała miejsce przed trzema laty. 9 września 2017 roku prowadzeni przez Jana Urbana piłkarze Śląska pokonali Legię 2:1. Dubletem popisał się wówczas Marcin Robak. Od tego spotkania wrocławianie rozegrali siedem meczów przeciwko warszawianom. Ponieśli sześć porażek i tylko raz  – 4 sierpnia 2019 roku – już pod wodzą Vitezslava Lavicki – zremisowali 0:0.

Wygląda na to, że przed Śląskiem najtrudniejsze jak dotychczas wyzwanie w bronieniu Twierdzy Wrocław. WKS jeszcze nie przegrał na własnym obiekcie, a tydzień temu – mimo bezbarwnej gry – pokonał rewelację rozgrywek Pogoń Szczecin. Bohaterem meczu został Hiszpan Erik Expósito.

Czy dziś chimeryczny snajper znów da radość kibicom Śląska? Jak długo będzie trwała jeszcze Twierdza Wrocław?

Odpowiedzi na te pytania poznamy około godziny 19:30, po końcowym gwizdku arbitra. Bezsprzecznie emocje gwarantowane!

Początek spotkania: 17:30, Canal+, FB Wrocławskie Fakty

Filip Macuda
foto: TT Śląsk Wrocław

 

Rusza konkurs „Literacka Podróż Hestii”

Poprzedni artykuł

Pod maską pandemiczną, na kwarantannie, znalazł się uśmiech – pandemia odwróciła funkcje masek

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.