Akademię piłkarską „Parasola” Wrocław odwiedzaliśmy w serwisie video naszego portalu już po sukcesie na ogólnopolskich mistrzostwach Deichmana.

Gdy opuszczaliśmy obiekt mieszczący się przy ulicy Lotniczej we Wrocławiu, mieliśmy świadomość tego, że w niedalekim czasie pewnie będziemy musieli w to miejsce wrócić ponownie… Wszystko to za sprawą sukcesów piłkarzy, których klub swoją nazwą upamiętnia batalion harcerski walczący w Powstaniu Warszawskim o kryptonimie „Parasol”.

Futbol rozbudza marzenia, a te podopiecznym Wiktora Sadowskiego po raz kolejny udaje się spełniać i to w rozgrywkach niezwykle prestiżowych. Świadczy o tym nie tylko zainteresowanie mediów, ale także fakt, że mecze sędziowali licencjonowani arbitrzy na co dzień rozstrzygający mecze rozgrywek ekstraklasy. Wśród nich Szymon Marciniak – najlepszy polski sędzia. Meczom osobiście przyglądał się prezes PZPN Zbigniew Boniek, który w swoim stylu komentował boiskowe wydarzenia na Twiterze.

Zwycięstwo drużyny z ulicy Lotniczej we Wrocławiu jest o tyle ciekawe, że przecież nie jest to akademia mająca największe możliwości na Dolnym Śląsku. „Parasol” to legenda wynikająca nie z pieniędzy, którymi dysponują Śląsk Wrocław czy Zagłębie Lubin, a z pasji i ciężkiej pracy wielu osób oddających serce klubowi na co dzień. Niedawno ten wątek poruszyliśmy w naszym portalu.

W fazie grupowej wrocławianie wyszli z drugiego miejsca. Drużyny APN Hattrick Białystok, oraz UKS AP Szczecinek zostały przez podopiecznych Sadowskiego pokonane w drodze do finału, gdzie na piłkarzy Parasola czekali zawodnicy Lecha Poznań.

Po bramkach Kamila Rymuta oraz Karola Gierowskiego młodzi piłkarze z Wrocławia zwyciężyli w walce o Puchar Prezesa PZPN kategorii U-11. Zawodnikiem turnieju wybrany został Iwo Wowczak, królem strzelców Kamil Rymut, a bramkarzem Jakub Wyrembak. Wszyscy z „Parasola”!

Dariusz Nowakowski

„Pragnę z serca kontynuować dzieło Wrocław bez barier” – deklaruje Michał Piechel – nowy społecznym doradca prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnościami

Poprzedni artykuł

420 milionów złotych – to wartość subwencji, które dotąd otrzymali dolnośląscy przedsiębiorcy w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

3 Komentarze

  1. „Parasol” to legenda wynikająca nie z pieniędzy, którymi dysponują Śląsk Wrocław czy Zagłębie Lubin, a z pasji i ciężkiej pracy wielu osób oddających serce klubowi na co dzień.
    Oby ktoś wyciągnął wnioski i podziel łaskę wśród innych klubów.

  2. […] zdobyli główną nagrodę. To już drugi puchar, który trafia do stolicy Dolnego Śląska, po relacjonowanym w naszym portalu, sukcesie wrocławskiego zespołu „Parasol” w kategorii […]

  3. […] Młodzi piłkarze z Wrocławia zwyciężyli w walce o Puchar Prezesa PZPN kategorii U-11 – o czym informowaliśmy niedawno w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.