Wrocławscy policjanci podjęli pościg za 48-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, ponieważ jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Ostatecznie nie zapanował nad pojazdem i swoją ucieczkę zakończył uderzając w słup. Uszkodzony został także policyjny radiowóz. 48-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz stanie przed sądem i grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący ulicę Grabiszyńską na wysokości ulicy Piłsudskiego, zauważyli osobową Toyotę, której kierujący nie był w stanie jechać prosto wyznaczonym pasem ruchu. Taki styl jazdy wzbudził uzasadnione podejrzenie, że wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej, lecz ten zignorował włączone w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, pędząc cały czas przed siebie. Nie zważał na znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną, przez co stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

— Pościg zakończył się na skrzyżowaniu ulicy Grabiszyńskiej z ulicą Pereca, gdzie 48-letni wrocławianin nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w słup. Od razu po zatrzymaniu pojazdu postanowił podjąć nieudaną próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia pieszo. Natychmiast został zatrzymany przez mundurowych, którzy założyli na jego ręce kajdanki. — informuje sierżant Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.

Poza uszkodzeniami pojazdów, w tym policyjnego radiowozu – na szczęście nikt nie został ranny i nie wymagał pomocy medycznej. Przeczucia policjantów potwierdziły się, gdy otrzymali wynik badania alkomatem. Okazało się, że 48-latek ma ponad 1 promil alkoholu w swoim organizmie.

Zniszczone mienie i inne rzeczy materialne zazwyczaj da się naprawić czy też odkupić, ale gdyby ten skrajnie nieodpowiedzialny kierowca nie został zatrzymany przez czujnych policjantów, mogłoby dojść do tragedii, której skutki mogłyby być całkowicie nieodwracalne. Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne niebezpieczeństwo.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że kierowanie będąc w stanie nietrzeźwości, wiąże się z karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Zaś niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest także przestępstwem i kara może być dłuższa – nawet do 5 lat.

Piotr Krejner

Polacy wybierają domy za miastem – domy konkurują z mieszkaniami

Poprzedni artykuł

Tymczasowy areszt dla zatrzymanych po nalocie na kluby “go go”. Wśród nich także policjanci

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.