Polityka dla LudziWideo/Galerie

Paweł Hreniak: „Prawo i Sprawiedliwość chce i potrafi pracować dla Wrocławia i Dolnego Śląska” [VIDEO]

0

Naszym rozmówcą jest Paweł Hreniak – poseł na Sejm RP oraz były wojewoda dolnośląski i wieloletni radny sejmiku dolnośląskiego. Właśnie te różne doświadczenia w działalności publicznej są punktem wyjścia do obecnej pracy politycznej.

Sejm jest miejscem dialogu i sporu, ucierania się opinii i wymiany poglądów. Wrocławski poseł Prawa i Sprawiedliwości mówi o swojej aktywności w komisjach parlamentarnych. Szczególnie ważnym wątkiem jest działalność w sferze infrastruktury drogowej i jej rozwoju we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku.

Jak zauważa poseł Paweł Hreniak niepotrzebne jest konfliktowanie mieszkańców Wrocławia z mieszkańcami miejscowości wokół Wrocławia na tle dostępu do infrastruktury drogowej. Realnym problemem jest między brak skomunikowania nowopowstających osiedli wrocławskich z centrum miasta i pomiędzy nimi. Zdaniem parlamentarzysty błędem była i jest polityka samorządu miejskiego oscylująca wokół kwestii sprzedaży gruntów deweloperom z pominięciem wielu rozstrzygnięć służących zaspokajaniu codziennych potrzeb mieszkańców.

Systemowego myślenia zabrakło wiele lat temu przy budowie stadionu na Euro 2012. Obiekt, wprawdzie potrzebny miastu, nie wyczerpuje zdaniem Pawła Hreniaka, wielu oczekiwań, choć powstał przy wydatkowaniu ogromnej puli środków publicznych. Nie poparto jednak tych decyzji rozstrzygnięciami natury merytorycznej, dzięki którym stadion byłby ogniwem sportowej infrastruktury Wrocławia, ale też mógł być elementem lokalizującym inne przedsięwzięcia realizowane w naszym mieście.

Prawo i Sprawiedliwość wie, że trzeba przekonywać młodych ludzi oraz mieszkańców wielkich miast. To jest – zdaniem posła Pawła Hreniaka – wyzwaniem w perspektywie następnych wyborów samorządowych i parlamentarnych w 2023 roku. Bardzo dobrym przykładem zdolności Zjednoczonej Prawicy do współdziałania z innymi środowiskami jest koalicja z Bezpartyjnymi Samorządowcami na poziomie sejmiku dolnośląskiego. Przekłada się ona na konkretne, wymierne i pozytywne efekty w dziedzinie infrastruktury komunikacyjnej czy szeregu innych sferach życia całego regionu.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Konie na Partynicach w środę pobiegną – na trybunach publiczności nie będzie

Poprzedni artykuł

Tarcza faktoringowa BGK – wsparcie płynności finansowej przedsiębiorstw w czasie pandemii [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.