Wrocław od dawna uważany jest za miasto spotkań. Od wieków na terenach pomiędzy Odrą, Oławą i Widawą znajduje się miejsce, gdzie krzyżują się szlaki nie tylko handlowe, ale też towarzyskie. Jednak, aby móc bezpiecznie wyjść na miasto, należy przestrzegać odpowiednich przepisów, m.in. tych dotyczących ruchu drogowego. Tej kwestii nie wzięła pod uwagę szóstka młodych osób, która kilka dni temu lekkomyślnie ruszyła w podróż przez ulice stolicy Dolnego Śląska wypożyczonym autem.

Właśnie pojazd, a właściwie jego pasażerowie, zwrócili na siebie uwagę wrocławskich wywiadowców, którzy ok. godz. 22. kontrolowali ulice Psiego Pola. Policjanci zauważyli, że w pojeździe prawdopodobnie znajduje się więcej osób, niż przewiduje konstrukcja samochodu, a także jego homologacja. Na tylnej kanapie zamiast maksymalnie trzech osób, znajdowały się cztery.  Siedzenia osobowówki nie były jednak na tyle szerokie, dlatego jedna z pasażerek siedziała… na kolanach pozostałych osób.

Z jednej strony może to się wydawać zabawne, jednak było przede wszystkim niebezpieczne. Można się tylko domyślić, co mogłoby się wydarzyć, gdyby doszło do wypadku. A wypadkiem mogłoby być każde zdarzenie drogowe, ponieważ w takim przypadku „nadprogramowa” osoba podróżowała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze byli zmuszeni przerwać tę nierozsądną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Wówczas okazało się, że kierowca, który poniekąd jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w samochodzie, ma na koncie jeszcze jedno przewinienie. 24-letni wrocławianin wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Niewiele zabrakło, aby odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości, co jest już przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.

Dla całej szóstki podróż zakończyła się wcześniej, niż planowali, ponieważ policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy oraz wypełnili dokumentację, celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu. To właśnie sąd zdecyduje o tym, jaką karę wymierzy młodemu wrocławianinowi.

Poprzez: KMP Wrocław

Futbol kobiecy – wschodząca dyscyplina sportu [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Największy tegoroczny remont torów we Wrocławiu już trwa – inwestycja w bezpieczeństwo i komfort pasażerów MPK

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.