Porozumienie umożliwi budowę mieszkań bardziej dostępnych dla Wrocławian ze znaczącym wsparciem z budżetu Państwa. Jesteśmy gotowi nie tylko na powołanie spółki i udostępnienie gruntu, ale także na czynny udział w tym ważnym przedsięwzięciu. Jest to ważny dzień dla Wrocławia i ważny dzień dla Polski – powiedziała dzisiaj we Wrocławiu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu odbył się rano briefing prasowy z udziałem wicepremier Jadwigi Emilewicz oraz wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. W spotkaniu z mediami, które odbylo się na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, obecni też byli wrocławscy parlamentarzyści Mirosława Stachowiak-Różecka i Jacek Świat.

Porozumienie o współpracy zawarto pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a Miastem Wrocław. To pierwsze tego typu porozumienie w kraju podpisane pomiędzy samorządem a jednostką państwową. KZN jest właścicielem 12 działek, na których w najbliższej przyszłości może powstać nawet kilka tysięcy mieszkań.

Według wojewody dolnośląskiego wsparcie z budżetu państwa będzie miało duży wpływ na rozwój gospodarczy w regionie. Jarosław Obremski powiedział m.in.: Inwestycje są dla nas w tym momencie kluczowe, zarówno te prywatne, jak i państwowe. Wsparcie z budżetu Państwa pozwoli nam zrealizować wiele projektów, które umożliwią rozwój koniunktury gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chciałbym za to wsparcie serdecznie podziękować – podkreślił wojewoda dolnośląski.

Niezależnie od porozumienia obejmującego nieruchomości przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, Krajowym Zasobem Nieruchomości przekazał miastu Wrocław działkę na osiedlu Lipa Piotrowska, na której ma powstać zespół szkolno-przedszkolny. Przekazanie gruntu pod budowę związane jest z dynamicznym rozwojem osiedla i jednoczesnym brakiem niezbędnej sieci placówek oświatowych.

Piękny gmach wraca do przedwojennej świetności – stanie się architektoniczną perłą Starego Miasta [FOTO]

Poprzedni artykuł

Tajemniczy wehikuł krąży po mieście – wrocławscy strażnicy miejscy mają mobilny posterunek

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

3 Komentarze

  1. […] Jak już wczoraj informowaliśmy w naszym portalu, powyższy plan potwierdza porozumienie zawarte pomiędzy samorządem miasta Wrocław a Krajowym Zasobem Nieruchomości. Efektem ma być realizacja wspólnych inwestycji mieszkaniowych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Zasady ich pozyskiwania zostaną określone w przyszłości, przy czym lokale te nie trafią na komercyjny rynek sprzedażowy. […]

    1. A gdzie mieszkania za złotówkę? Stare stuletnie można wykupywac owszem ale za ceny….nie dla zwykłego obywatela

  2. […] Należy przypomnieć naszą wcześniejszą informację, że zaledwie przedwczoraj, w obecności wicepremier Jadwigi Emilewicz, Krajowy Zasób Nieruchomości przekazał samorządowi miasta Wrocław, 12 nieruchomości pod niekomercyjne wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe, a wcześniej działkę na osiedlu Lipa Piotrowska, na której ma powstać zespół szkolno-przedszkolny w rejonie, w którym dotąd nie było koniecznych obiektów oświatowych. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.