Strach, panika jest bardzo złym motywatorem. W takich sytuacjach jaką mamy teraz najważniejszy jest spokój. Nie słuchajcie plotek. To jest czas, kiedy powinniśmy zadbać o siebie, bliskich osoby starsze oraz sąsiadów. Wspieramy i budujmy lokalne społeczności.

Taki apel przekazał dzisiaj rano burmistrz Sycowa Dariusz Maniak. Na swoim profilu społecznościowym opisał dwie sytuacje, w jakich znalazł się w przeszłości, gdy doszło do zachowań panicznych. Jedna jest związana z ewakuacja jednego z największych lotnisk w Europie, Schipol w Amsterdamie. Kiedy pojawiła się informacja, że na lotnisku ktoś może mieć bombę. Druga sytuacja to mój przylot do Paryża zaraz po zamachach na redakcję „Charlie Hebdo”. W jednej i drugiej sytuacji pełno wojska i policji. W takich sytuacjach trzeba koniecznie stosować się do komunikatów służb. Osób doświadczonych i szkolonych na takiego typu sytuacje. Warto wtedy trzymać się razem, odpowiedzialnie za siebie oraz bliskich – pisze Dariusz Maniak.

Włodarz Sycowa pisze dalej: Od kilku dni dostaję mnóstwo telefonów, wiadomości o zamknięciu Wrocławia, stanie wyjątkowym, niektórzy wracają pamięcią do stanu wojennego. „Mam poufne informacje, moja ciocia słyszała, że….”, „to jest stuprocentowo pewne… “, „Bo lekarz powiedział, że…”, „Kuzynka z Włoch mówi, że u Was też tak będzie…”, „Nie ma już jedzenia w sklepach… ”

Burmistrz Dariusz Maniak kończy swoje przesłanie następująco: Nie słuchajcie plotek. Nie powielajcie, nie przekazujcie ich dalej. Dajcie sobie spokój z czytaniem internetowych historii z mało wiarygodnych źródeł. Fake newsy są równie groźne jak wirusy. Słuchajmy tylko oficjalnych komunikatów. Przestrzegajmy prawa. Dbajmy o siebie i innych. Pomagajmy słabszym i starszym.

Wirus uderza w biznes – rządowy pakiet osłonowy jest gotowy

Poprzedni artykuł

Kontrowersyjny sposób na globalne ocieplenie – zielone instalacje na Ołbinie [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.