Impreza została zaplanowana na 1 maja. Odbędzie się nie tylko na wrocławskim Rynku, ale także w wersji online. Tym razem tysiące fanów gitary podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu… Świata. Organizatorzy zapowiedzieli także cykl bezpłatnych lekcji za pośrednictwem YouTube i na Facebooku. Uczestnicy nauczą się jak zagrać hity „Hey Joe” czy „Little Wing”.

W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, impreza odbyła się w całości w wersji online. „Hey Joe” zagrało wówczas aż 7 998 miłośników i miłośniczek gitary z całego świata. Transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów.

Pierwsza edycja gitarowego święta odbyła się w 2003 roku. 588 gitarzystów ustaliło wówczas nowy rekord Guinnessa grając wspólnie przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7 423 fanów gitary.

Robimy, co w naszej mocy, aby spotkać się na wrocławskim Rynku – mówi Leszek Cichoński. I dodaje, że gitarowa orkiestra świata zagra również w wersji online. – Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczy się zarówno wspólne granie „Hey Joe” na Rynku, jak i w internecie – podkreśla organizator. 

Piotr Krejner
zdj. materiały prasowe

Bezpłatne posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Wrocławia. MOPS rozpoczął ich dostarczanie

Poprzedni artykuł

1,5 roku więzienia za korupcję dla Józefa Piniora. Sąd utrzymał wyrok dla byłego senatora Platformy Obywatelskiej

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.