2 miliony złotych na palmy przy ulicy Legnickiej? „Archipelag japoński – wyspa wschodzącego słońca” na Nowych Żernikach? Park „Wyspa Galapagos” na Wzgórzu Tarnogajskim? To tylko niektóre z propozycji tegorocznego budżetu obywatelskiego. Jego kolejna edycja znów pokazuje, że inwencja twórcza mieszkańców Wrocławia nie zna granic.

Budżet obywatelski to proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. We Wrocławiu jego realizacja rozpoczęła się w roku 2013.

Do WBO 2020 można zgłaszać dowolne projekty, które zgodnie z prawem może realizować Gmina Wrocław i są ogólnodostępne. Wartość projektów WBO 2020 to 25 mln zł, z czego 16 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł na projekty osiedlowe. Projekt osiedlowy to projekt, którego oddziaływanie obejmuje jedno osiedle. Jego maksymalna wartość to 750 tys. zł.

Projekt ponadosiedlowy to projekt, którego oddziaływanie wykracza poza obszar jednego osiedla. Jego maksymalna wartość to 2 mln zł i może dotyczyć wyłącznie realizacji: parków, skwerów, terenów zielonych lub zieleni przyulicznej, instalacji, obiektów lub terenów rekreacyjnych lub sportowych, infrastruktury związanej ze zrównoważoną mobilnością.

Swoje pomysły można zgłaszać do 11 lutego 2020 r. Do tej pory zgłoszono już 50 pomysłów. Do najciekawszych można zaliczyć…  Palmy na Legnickiej / uzasadnienie: Ulica Legnicka słynie z wysokich temperatur w trakcie lata. Brak zacienienia powoduje liczne problemy osób, które chcą pieszo przemieszczać się pomiędzy Rynkiem a Popowicami / Budżet: 2 000 000 zł. Czy Państwo chcieliby ulicy Legnickiej z palmami?

Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzu.

Ekspercka wiedza dla każdego przedsiębiorcy – rusza cykl bezpłatnych szkoleń w inQUBE

Poprzedni artykuł

Bardzo groźny incydent na trasie kolejowej – maszynista oślepiony laserem

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.