Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe otrzymała ostateczne pozwolenie na rozbiórkę pawilonu „kwadraciak” przy ul. Komandorskiej 147 i sąsiedniego budynku przy ul. Trwałej 7. W ich miejscu powstaną dwa nowoczesne budynki z 217 mieszkaniami w formule spółdzielczej (bez marży deweloperskiej), lokalami usługowymi, żłobkiem, garażami podziemnymi oraz ekologicznymi rozwiązaniami takimi jak fotowoltaika i zielony dach. Budowa ruszy na przełomie 2026/2027 roku, a mieszkania w pierwszej kolejności trafią do obecnych członków spółdzielni.


