Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy miejskiej we Wrocławiu, prowadząc działania kontrolne, ujawnili i zabezpieczyli odzież nielegalnie opatrzoną znakami towarowymi producentów światowych marek.

Zatrzymano w tej sprawie 52-letniego mężczyznę, który ten nielegalny towar oferował do sprzedaży na jednym z miejskich targowisk. W sumie policjanci przejęli ponad 1000 sztuk odzieży i galanterii skórzanej, którą mężczyzna miał na stoisku i w aucie zaparkowanym obok. Zabezpieczono m. in. kurtki, koszule, koszulki, spodnie, torebki i paski oraz buty, które to oryginalne mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Na ubrania te naniesione były znaki towarowe producentów znanych światowych marek, a wstępne sprawdzenia potwierdziły, że są to tzw. podróbki.

Podejrzany o wprowadzanie ich do obrotu mężczyzna, oferował je za kwoty kilkadziesiąt razy niższe. Straty producentów znanych światowych marek oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 600 tys. zł. O dalszym losie 52-letniego mieszkańca Wrocławia zdecyduje teraz sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Rolnictwo w Polsce: rodzina i zdrowie najwyżej na liście priorytetów

Poprzedni artykuł

ZUS płaci postojowe dla artystów i architektów – już można składać wnioski

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.