Osiedle Bacciarellego 54 – jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji mieszkaniowych na mapie Wrocławia – jest już w pełni ukończone.
W ostatniej fazie deweloper wprowadził na rynek 97 apartamentów, liczących od jednego do czterech pokoi, o metrażach od 29 do 116 mkw. z dostępem do tarasów, balkonów lub ogródków, w tym dwupoziomowe lokale z antresolami. Mieszkania znajdują się w sześciu kameralnych budynkach, spośród których cztery mają charakter willi miejskich. Łącznie na osiedlu Bacciarellego 54 do dyspozycji klientów oddano 277 lokali. Czwarta i jednocześnie ostatnia faza projektu uzyskała pozwolenie na użytkowanie, a mieszkańcy już niebawem będą mogli wprowadzać się do swoich apartamentów. Za jej realizację odpowiadała firma AWM Budownictwo S.A.
- Unikatowa inwestycja mieszkaniowa
Osiedle Bacciarellego 54 jest zlokalizowane we wrocławskiej dzielnicy Śródmieście na tzw. Wielkiej Wyspie, będącej zielonymi płucami stolicy Dolnego Śląska. Należy do flagowych projektów mieszkaniowych w portfolio Trei Real Estate Poland, a równolegle jest jedną z najbardziej wyróżniających się inwestycji deweloperskich we Wrocławiu.
Osiedle Bacciarellego 54 powstało w prestiżowej części miasta, tuż obok kanału żeglugowego Odry, Wyspy Opatowskiej czy jednego z największych parków we Wrocławiu, czyli Parku Szczytnickiego. Inwestycja wyróżnia się willowym charakterem – do dyspozycji klientów oddaliśmy zespół czternastu kameralnych, trójkondygnacyjnych budynków, zapewniających mieszkańcom ciszę i intymność, a także możliwość spędzania wolnych chwil na łonie natury, w tym na specjalnie zaprojektowanych terenach zielonych, stanowiących integralną część naszego osiedla – mówi dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland Jacek Wesołowski.
Osiedle Bacciarellego 54 ze względu na swoje unikatowe walory funkcjonalne, najwyższej jakości design i ustawność lokali już od samego początku cieszyło się ogromną popularnością wśród klientów. Wszystkie mieszkania wchodzące w skład tej inwestycji znalazły już swoich nabywców. Atutami osiedla są również liczne ścieżki spacerowe oraz drogi rowerowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czasu. Nieopodal zlokalizowane są Hala Stulecia, ZOO, Afrykarium czy Pawilon Czterech Kopuł, a także przystanki komunikacji miejskiej, pozwalające na sprawne poruszanie się w obrębie Wrocławia. Co więcej, centrum miasta, w tym starówka, oddalone jest zaledwie o 15 minut jazdy samochodem.
Inwestycja została bardzo pozytywnie oceniona przez rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Wyróżniono ją w prestiżowych branżowych konkursach – otrzymała między innymi nagrodę Lidera Nieruchomości Otodom 2022 na rynku wrocławskim, a także CIJ Award 2023 w kategorii Best National Residential Development of the Year.
- W otoczeniu zieleni
Jednym z najważniejszych wyróżników osiedla są zaprojektowane z troską o najmniejsze detale tereny zielone. Inwestor dołożył wszelkich starań, aby oferowały one mieszkańcom możliwość znalezienia wytchnienia, spokoju i pełnego poczucia prywatności.
Na terenie osiedla dokonaliśmy licznych nasadzeń różnego rodzaju roślinności i drzew, zaprojektowano funkcjonalne, ogólnodostępne tereny przy rzece, gdzie aktualnie realizujemy drugą fazę prac, którą planujemy ukończyć na przełomie września i października tego roku. W ramach podjętych działań posadzone tam będą drzewa owocowe, a także wkomponowane w teren takie rośliny, jak róża, jałowiec, kocimiętka, lawenda czy tawuła japońska. Co więcej, stworzymy tam nowe alejki spacerowe z ławkami oraz powiększymy istniejący już plac zabaw. Mieszkańcy Bacciarellego 54 będą mieli możliwość spędzania czasu w promującym naturę otoczeniu, korzystnie wpływającym na ich wieloaspektowe poczucie komfortu – dodaje Jacek Wesołowski.
Osiedle Bacciarellego 54 jest pierwszą inwestycją w portfolio Trei na polskim rynku mieszkaniowym. Pierwsza faza tej realizacji została oddana do użytku wiosną 2020 r. W portfelu inwestora znajduje się również osiedle Kraft na łódzkim Teofilowie. Aktualnie prowadzi on prace związane z projektami deweloperskimi w Milanówku i Łodzi, a także PRS-ami w Warszawie i Poznaniu.
Relacja: Krzysztof Szymański / linkleaders.pl