Ostatnimi czasy, kierowcy poruszający się po Wrocławiu mogli poczuć głęboki despekt ze strony samorządu. Jest nowa propozycja, tym razem idąca raczej po myśli poruszających się po Wrocławiu własnymi samochodami.

Miejska polityka zrównoważonej mobilności ze względu na dużą i rosnącą liczbę samochodów, zakłada tzw. „priorytetowanie” komunikacji zbiorowej, czego efektem są inwestycje w torowiska czy buspasy.

Wczoraj prezydent Jacek Sutryk zapowiedział nowy projekt, który ma ułatwi życie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Oś Zachodnia, bo tak nazywać się będzie nowa część obwodnicy Leśnicy, powstać ma w ciągu niespełna trzech lat.

Aby usprawnić kierowcom poruszanie się po mieście, uzupełniamy infrastrukturę drogową we Wrocławiu – napisał włodarz. Dalej wyjaśnił, że podjął decyzję o rozpoczęciu budowy bardzo ważnej inwestycji – tzw. Osi Zachodniej, czyli drugiego etapu obwodnicy Leśnicy. W jej ramach powstanie Aleja Stabłowicka, która połączy istniejącą trasę z ulicą Kosmonautów w okolicach nowego szpitala. Jednocześnie ul. Kosmonautów do kąpieliska Glinianki zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku. To w sumie ponad 4 km nowych dróg, a także ścieżki rowerowe, chodniki i nowy wiadukt. A to nie wszystko, bo na ul. Kosmonautów wybudujemy także ponad 2 km zielonego torowiska tramwajowego. Obwodnica powinna być gotowa za 2,5 roku – napisał prezydent Wrocławia.

Według naszych informacji, przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy ogłoszony zostanie jeszcze w tym roku.

Istna plaga! Jak zatrzymać hordę zabójców za kierownicą?

Poprzedni artykuł

Zaplanuj Park Henrykowski – zwycięski projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.