WiadomościWideo/Galerie

Orszak Trzech Króli – wrocławianie licznie wyruszyli w ślad za gwiazdą betlejemską [VIDEO]

0

Tegoroczny wrocławski Orszak Trzech Króli był marszem kilkunastu tysięcy wrocławian, dla których najważniejsze było wspólne i radosne świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego. Wielkie uliczne widowisko ewangelizacyjne z roku na rok zyskuje sympatię mieszkańców.

W całej Polsce wczoraj w podobnych przemarszach uczestniczyło ponad 1,3 mln wiernych i Wrocław był jednym z kilkuset miejsc, gdzie lokalne wspólnoty parafialne i samorządowe integrują się w trakcie wydarzenia będącego nie tylko spotkaniem o charakterze religijnym, ale także czasem spędzonym razem przez całe rodziny i środowiska społeczne. Tak też było w naszym mieście i w tym roku. Zobacz nasze video.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziesiąty już we Wrocławiu Orszak Trzech Króli spod Katedry dotarł na Rynek. Tam, ze sceny ks. abp Józef Kupny – metropolita wrocławski oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Na finale wszyscy zostali obdarowani pełnym energii koncertem bardzo znanego zespołu „Arka NOEGO”, w który dorośli i dzieci wyśpiewali radość Bożego Narodzenia.

VIDEO: Denys Smirnow

Pilotaż na Pilczycach – nowatorski system odbioru odpadów PRESKO [VIDEO]

Poprzedni artykuł

W sylwestrową noc – piroman i wandal w jednej osobie

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.