Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprasza na wyjątkowe interaktywne spektakle familijne.

Królowa Elżbieta zaprosi wszystkie dzieci do bajkowego królestwa baśni, legend i podań. Odbędziemy podróż po całym świecie spotykając się z operetkowymi postaciami. Podczas spektaklu usłyszymy takie utwory, jak Pieśń o Wilji (o Rusałce), Arię Lalki Olympii, Wielka sława to żart!, Marsz Perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, czy Annen Polkę inspirowaną baśnią o Kopciuszku. Artyści baletu zatańczą także tańce węgierskie i Marsza Radetzkyego nieodłącznie związanego z muzycznym Wiedniem. Na scenie pojawią się wielkie rekwizyty, a nasz Mag wyczaruje śnieg i sprawi, że stolik zacznie fruwać!

Operetka dla Dzieci to znakomita okazja do rodzinnego poznawania lekkiej odmiany opery i zainteresowania tym gatunkiem muzycznym najmłodszych Melomanów! Dla wszystkich dzieci po spektaklu wręczane będą wyklejanki związane ze światem operetki. Wystąpią: Liza Wesołowska – sopran Tomasz Maleszewski – tenor Damian Domalewski – czarodziej Elżbieta Szomańska – prowadząca Balet Teatru Scena Kamienica Ivan Zhukov – fortepian, Maciej Michałkowski – koncepcja.

Terminy i miejsca spektakli:

  • sobota – 19 czerwca 2021 – godz. 16:00 – Klub Tęcza – Święta Katarzyna
  • niedziela – 20 czerwca 2021 – godz. 13:00 – Ślężański Ośrodek Kultury – Sobótka
  • niedziela – 20 czerwca 2021 – godz. 16:00 – Gminy Ośrodek Kultury i Sportu – Kąty Wrocławskie

Bezpłatne wejściówki do odbioru (od 1 czerwca 2021) w siedzibach instytucji kultury, w których odbywają się spektakle. Obowiązuje limit miejsc. Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów i obowiązujących zasad w związku ze stanem epidemii w Polsce. Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego – WWW.OPERETKAWROCLAWSKA.PL

  • Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu.
  • W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych koncertów, spektakli, recitali i widowisk.
  • Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, inicjatorzy postawili sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu.
  • Założyciele stowarzyszenia to uznani w środowisku artystycznym działacze, animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych skupiających się na gatunku operetkowym. Dlatego też działalność organizacji czerpie z ich dokonań i doświadczenia na polu krzewienia sztuki wysokiej oraz organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile, na terenie powiatów kamiennogórskiego, wrocławskiego i krakowskiego.

Podróże z miedzią – w Polskę wyrusza mobilna wystawa na 60-lecie KGHM

Poprzedni artykuł

Szykuje się zupełnie nowa dolnośląska atrakcja – Święto Bardzkiego Piernika – można zgłaszać akces

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.