Zespoły artystyczne działające w Operze Wrocławskiej – chór, balet oraz śpiewacy-soliści już po raz drugi wyjdą przed gmach opery, by w nietypowy sposób przedstawić sztukę przechodniom oraz zachęcić ich do odwiedzenia teatru w zbliżającym się sezonie.

Ostatnia próba plenerowa spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Rodziny z dziećmi przystawały, by oglądać, jak balet ćwiczy wybrane sceny z Giselle, a chór śpiewa fragmenty m.in. z Halki. Próby na świeżym powietrzu, w obecnych warunkach wielu obostrzeń sanitarnych, pozwalają artystom na żywy kontakt z publicznością. ­Krótkimi występami przed budynkiem Opery przy ulicy Świdnickiej pragniemy pokazać, że bardzo intensywnie pracujemy nad przygotowaniem nowego programu. Chcemy także zaznaczyć, że po prostu tęsknimy za naszą wspaniałą widownią, którą, mam nadzieję, już niedługo będziemy gościć w naszym wnętrzu – mówi dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska. ­

Najbliższa otwarta próba już w piątek 11 września o godz. 17:15 przed Operą Wrocławską. Wedle hasła przyświecającego wydarzeniu – „Zagraj z nami w operę!”, mieszkańcy Wrocławia będą mogli uczestniczyć w próbie chóralnej i baletowej oraz wsłuchać się w śpiew solistów operowych. To jedna z ostatnich szans na udział w wyjątkowym wydarzeniu przed premierą jesiennego repertuaru Opery.

Pobiegli z pomocą – za nami kolejny Wrocław Business Run

Poprzedni artykuł

Praprzodek miał 80 tysięcy lat, a może nawet więcej – odkrycie z udziałem wrocławskich badaczy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.