Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej przy ulicy Krasińskiego zwrócili uwagę na kierującego autem osobowym, który miał trudności z utrzymaniem prowadzonego przez siebie pojazdu w pasie ruchu.

Funkcjonariusze postanowili jak najszybciej przerwać tę jazdę i sprawdzić czym jest ona spowodowana. Odpowiedz było prosta – alkohol. Mundurowi poczuli wydobywający się z kabiny samochodu charakterystyczny zapach tej substancji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia, a na wyświetlaczu ukazała się wartość przekraczająca 1 promil alkoholu.

Sprawdzenie 39-latka w policyjnych systemach obnażyło kolejne naruszenie przepisów prawa, mężczyzna bowiem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzili również pasażerkę pojazdu i okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną. Z treści wpisu wynikało, że 35-latka jest poszukiwania celem odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Wspólna podróż została przerwana i zakończona, mężczyzna ruszył w stronę najbliższego komisariatu, a jego towarzyszka w kierunku zakładu karnego, celem odbycia wcześniej zasądzonej kary. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym, losie nieodpowiedzialnego kierującego zdecyduje teraz sąd.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

„Choroba pocałunków” – na pewien czas wyklucza dawstwo krwi czy osocza

Poprzedni artykuł

Chcesz prowadzić firmę lub już jesteś przedsiębiorcą – zaproszenie na webinarium

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.