• Policjanci z Grunwaldzkiej w późnych godzinach wieczornych otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie wrocławskiego śródmieścia.

Ktoś ukradł zaparkowanego na ulicy samochód dostawczy należący do 61-letniego mężczyzny. Samochód miał już swoje lata, ale zdarzają się czasami takie kradzieże w celu pozyskania konkretnych części. Policjanci wiedzieli, że do zdarzenia doszło stosunkowo niedawno i są bardzo duże szanse na odzyskanie pojazdu.

Sprawdzali okolicę i nagle zauważyli białego dostawczaka. Auto zatrzymało się i wysiadł z niego młody mężczyzna. Na widok policjantów natychmiast zaczął uciekać. Nie miał jednak szans z patrolowcami, doskonale znającymi swój teren. Mężczyzna został zatrzymany w bezpośrednim pościgu.

Ciekawym zbiegiem okoliczności jest fakt, auto opuściło niemiecką fabrykę w tym samym roku, w którym urodził się jego późniejszy złodziej. Kto by pomyślał, że pisany im jest los wspólnego spotkania 27 lat później w takich okolicznościach.

Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za dokonanie kradzieży będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Na miejscu swoje czynności wykonali policyjni technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady do dalszych celów procesowych. Gdy technik wykonał swoją pracę, auto mogło wrócić do swojego właściciela. 27-letni mężczyzna odpowie teraz za dokonanie kradzieży.

Poprzez: KMP Wrocław

PKO Bank Polski otwiera nabór do pierwszej w Polsce platformy testowej blockchain

Poprzedni artykuł

Konieczna korekta – trwają konsultacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2021 r.

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.