• Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki patrolowali nieoznakowanym radiowozem drogi szybkiego ruchu w granicach powiatu wrocławskiego. Na drodze S8 zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym, który poruszał się z prędkością już na pierwszy rzut oka, znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu.

Próbując zatrzymać bezpiecznie ,,pirata drogowego’’, dokonali pomiaru jego prędkości, która wynosiła 198 km/h, gdzie można jechać maksymalnie 120 km/h. Można to zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję. Mundurowi postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę.  43-letni kierowca nie miał nic na swoją obronę i bardzo dobrze zdawał sobie sprawę, z jaką prędkością się poruszał. Mężczyzna otrzymał 500 złotych mandatu, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych. Na szczęście nie doszło do kolejnej tragedii na drodze…

Niektórzy ze względu na mniejszy ruch spowodowany obecną sytuacją w kraju, a także sprzyjające warunki atmosferyczne, pozwalają sobie na szybszą jazdę. 43-letni kierujący zapomniał jednak, że droga to nie tor wyścigowy, a konsekwencje tak szybkiej jazdy mogą być tragiczne.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

  • Kobieta kierująca autem osobowym, jadąc ul. Rogowską, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechała na jego tył. Zdarzenie jakich wiele? Nie…

Do tego właśnie zdarzenia zostali skierowani chwilę po godzinie 17:00 policjanci wrocławskiej drogówki. Na miejscu ustalili, że sprawczynią kolizji okazała się 33-letnia wrocławianka, ponieważ najechała na tył znajdującego się przed nią pojazdu. Wiele wskazuję na to, że powodem takiego zachowania, był krążący w jej organizmie alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że ma go blisko 2 promile w organizmie. Kobieta wyznała, że wraca ze smutnej uroczystości, jednak ciężko wytłumaczyć takie zachowanie czymkolwiek.

Na skutek tego zdarzenia kobieta kierująca drugim pojazdem, została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali celem dalszej diagnostyki. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Samochód nietrzeźwej kierującej został odholowany na parking strzeżony. Kobieta będzie musiała odpowiedzieć za swoje lekkomyślne zachowanie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Poprzez: KMP Wrocław

Nie zastąpi ciebie nikt…

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Jarosław Obremski: „Potrzebujemy powrotu do normalności”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.