Czym jest ojczyzna? „Kiedy dorosły staje przed takim wyzwaniem i nie chce uciekać od odpowiedzi w swój skomplikowany i abstrakcyjny język, otwiera się pole na prawdziwie twórcze spotkanie.

Aby mogło do niego dojść, trzeba pozwolić sobie na ryzyko niewiedzy i błądzenia w poszukiwaniu odpowiedzi, ale zawsze w relacji z dzieckiem. Takie możliwości wspólnego bycia w procesie odkrywania skomplikowanych treści daje ZABAWA.

Twórcy spektaklu, który powstał na podstawie utworu Wielkiej Poetki z Puszczykowa, twórczyni tekstów dla teatru pisanych z myślą o jego najmłodszych odbiorcach – Krystyny Miłobędzkiej, wirtuozki słowa, podążają za autorką w jej podróży w świat dziecięcych zabaw. Wyliczanki, rymowanki, słowne gry, wspólne budowanie, rozkładanie i burzenie prowadzą bohaterów krok po kroku do odkrycia wielości znaczeń, które kryją się w słowie OJCZYZNA.

Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.” (Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk). Po spektaklu zapraszamy do zabawy w tworzenie poezji konkretnej na temat wyobrażonej Ojczyzny. Korzystając z przygotowanej przez nas bazy wyrazów, będziecie mogli stworzyć wiersz graficzny w formie naprasowanki na ubranie. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą ulubionej koszulki, bluzy lub torby z miejscem na nadruk!

Spektakl „Ojczyzna-Synczyzna” – poniedziałek – 11 listopada 2019 – 11:11 – Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA – Wrocław

Najstarsza oaza zieleni we Wrocławiu – zaplanuj jesienny spacer po Parku Brochowskim [FOTO]

Poprzedni artykuł

Amanti dell’Opera – świętujmy niepodległość w operze

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.