Dobra wiadomość na przełomie 2020 i 2021 r. Przy węźle Syców Wschód w 2021 roku ma powstać centrum logistyczne o powierzchni ponad 73 tys. mkw. – to powierzchnia ponad 10 boisk piłkarskich.

Centrum będzie zlokalizowane na działce inwestycyjnej o powierzchni ponad 20 ha. Inwestycja na taką skalę jest pierwszą w historii gminy Syców i zwiastuje ogromne przyspieszenie w jej rozwoju. Tereny inwestycyjne przy trasie S8 przez długi czas nie były bowiem w kręgu zainteresowań potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów. Nie interesowało ich dotąd ani bliskie sąsiedztwo stolicy Dolnego Śląska, ani zalety wynikające z dostępności do drogi ekspresowej S8.

Wielomiesięczne poszukiwania rozwiązań, udział samorządu w projektach z zakresu obsługi inwestora, liczne rozmowy burmistrza z przedstawicielami firm, przyniosły oczekiwany efekt. W Sycowie chce ulokować swoje przedsięwzięcie potentat z branży logistycznej. Powstające centrum logistyczne, to magazyny wysokiego składowania, których powierzchnia użytkowa w znacznej części jest już zarezerwowana. Ze względu na umowy z najemcami, inwestor nie może jeszcze na tym etapie podać, jakie firmy będą tam ulokowane.

Samorząd Sycowa, dzięki temu przedsięwzięciu, dołącza do prężnie rozwijającego się na Dolnym Śląsku trendu dostarczania nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej.  Powstanie wiele nowych miejsc pracy, tworzyć i rozwijać się będą firmy oraz usługi towarzyszące. Zwiększą się wpływy z podatków, a tym samym rozwój gospodarczo-społeczny gminy Syców i całego regionu przyspieszy – podsumowuje tę wiadomość burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Czy Twoje dane są bezpieczne? Jak tworzyć bezpieczne hasła? Podejmij noworoczne postanowienie…

Poprzedni artykuł

#TORYwolucja 2020 – podsumowanie inwestycji i plany na rok 2021

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.