Wrocławskie ogrody rozpoczynają sezon. Ogród Japoński i Botaniczny czekają już na pierwszych gości. Obowiązują limity odwiedzających.

Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu. Oryginalne rośliny, niezwykła aranżacja przestrzeni. Jest położony w Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Stulecia przy ul. Mickiewicza. Sezon 2021 rozpoczyna się 1 kwietnia. Ze względu na pandemię obowiązuje limit miejsc – jednorazowo może przebywać tu 100 osób. Ogród można odwiedzać również w Wielkanoc.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego położony jest tuż przy Ostrowie Tumskim. Powstał w 1811 roku. Dzisiaj można tu podziwiać prawie 12 tysięcy roślin. W sezonie 2021 r. ogród będzie czynny od Wielkanocnego Poniedziałku, 5 kwietnia. Wejście możliwe jest wyłącznie od ulicy Sienkiewicza. W ogrodzie obowiązują ogólnie przyjęte zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Wprowadzono ograniczenie liczby osób znajdujących się w tym samym czasie na jego terenie.

Kolejnym miejscem jest arboretum w Wojsławicach. Jest to filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. To także idealne miejsce na jednodniowa wycieczkę. Arboretum to obecnie ponad 62 hektary parku, w tym starego podworskiego, jak i nowych kolorowych rabat kolekcji narodowych. To ponad 12 tysięcy roślin i dziesięć urokliwych stawów. W tym roku arboretum sezon rozpoczyna 18 kwietnia.

Piotr Krejner

Będą połączenia lotnicze Korea-Północna Wrocław. Kim Dzong Un kupuje Śląsk Wrocław [AKTUALIZACJA 02.04.2021]

Poprzedni artykuł

Rekord. 35 251 nowych przypadków COVID-19. Dolny Śląsk na czwartym miejscu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.