31 stycznia 2021 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku odbędzie się XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie.

Na tegoroczny koncert zapraszają burmistrz Sycowa Dariusz Maniak, konsul generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Ubiegłoroczną edycję tego wydarzenia relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Wrażeń z całą pewnością nie zabraknie. Występy lokalnych wokalistów z Grupy Assol działającej przy CK w Sycowie, zespołu BENE oraz wokalistów z grupy SCALA będą przeplatane wspomnieniami z poprzednich Koncertów oraz transmisjami występów naszych Rodaków ze Wschodu. Ponadto widzowie będą mogli usłyszeć pozdrowienia od przedstawicieli polskich środowisk z Syberii, Ukrainy, Białorusi i polskich dyplomatów współpracujących z Polonią.

To wydarzenie jest dla Sycowa znakiem czasu i symbolem naszego przywiązania do Rodaków ze Wschodu. Trzeba podkreślić, że Syców zaraz po wojnie został w dużej mierze zasiedlony przez Polaków ze wschodniej części Polski, dlatego to wydarzenie jest świętem naszej całej społeczności – mówi burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Kilka dni przed koncertem uruchomiona będzie finansowa zbiórka na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie. W tym roku przeprowadzona będzie na portalu „zrzutka.pl” i potrwa do 7 lutego.

XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie patronatem honorowym objęli wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Koncert rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia 2021 r. o godz. 16:00. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych, będzie można oglądać go jedynie online na stronach sycow.pl oraz fb.com/mig.sycow. W niedzielę 31 stycznia 2021 r. o godz. 13:00 w TVP Polonia z Sycowa transmitowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

Zapraszamy do wspierania naszych Rodaków na Wschodzie i oglądania transmisji.

Światłogród nadal zaprasza – światło czyni cuda

Poprzedni artykuł

Dlaczego jeden z najsłynniejszych artystów XX wieku trafił do Wrocławia?

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] Zapowiadany w naszym portalu tegoroczny Koncert Charytatywny odbył się w sycowskim Centrum Kultury. Bez udziału publiczności, ale transmitowany online, miał szansę zagościć w domach wszystkich rodaków, nawet na dalekiej Syberii, Rosji, Kamczatce i Czukotce, tysiące kilometrów od Sycowa, ale też na Ukrainie i Białorusi. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.