Trwa II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk. Sygnalizowana w naszym portalu ważna kampania społeczna jest u szczytu realizacji. Celem akcji jest uwrażliwienie na zjawisko i konsekwencje fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu, rozwija swoje działania na cały obszar Dolnego Śląska.

W kolejnym tygodniu inicjatorzy odwiedzili Trzebnicę oraz miasto Żmigród, aby wraz starostą powiatu trzebnickiego Małgorzatą Matusiak oraz burmistrzem Żmigrodu Robertem Lewandowskim, namalować napisy ostrzegawcze na przejściach dla pieszych o treści „Odłącz się i przejdź bezpiecznie”.

Napisy ostrzegawcze to jeden z kluczowych elementów projektu, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Zwracają one uwagę przechodniów, aby „odłączyli się” od telefonów podczas przeprawy przez jezdnię, tym samym minimalizując ryzyko zagrożenia.

W formie online zostały przeprowadzone również warsztaty na temat fonoholizmu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sobótce. Opierając się o autorskie techniki nauczania, prowadzący dołożyli wszelkich starań, aby przygotowany przez nas program warsztatów, bawił i uczył uczniów, jednocześnie zwracał uwagę na przedstawiane przez nas zjawisko fonoholizmu.

Jednocześnie na profilu na Facebooku i Instagramie Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, prezentowane są treści edukacyjne, dotyczące objawów fonoholizmu, roli snu czy uzależnień oraz najnowsze spoty.

https://www.youtube.com/watch?v=9EssWIoVoL8

 

Nowymi partnerami drugiej edycji „Odłącz się” są Powiat Legnicki, Powiat Trzebnicki, Gmina Długołęka oraz Gmina Żmigród. To jednak nie koniec naszych działań – informują organizatorzy i zachęcają do kontaktu i udostępniania naszych informacji oraz śledzenia serwisu społecznościowego Odłącz się!

Magdalena Więcek

Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk

„Chlebem i solą” – spektakl online w konwencji verbatim

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Michał Gunia: „Branża gastronomiczna walczy o przetrwanie, ale wierzymy, że nasi goście nie zostawią nas” [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

3 Komentarze

  1. […] II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. O przebiegu tej pozytywnej inicjatywy informowaliśmy w naszym portalu. […]

  2. […] II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. O przebiegu tej pozytywnej inicjatywy informowaliśmy w naszym portalu. […]

  3. […] II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. O przebiegu tej pozytywnej inicjatywy informowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.