Mamy ferie zimowe, więc Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprezentował Paszport Młodego Odkrywcy – publikację dla najmłodszych, która przybliży atrakcje i historię stolicy regionu.

Do tej pory dolnośląskie miejscowości znajdowały się w pierwszej piątce najchętniej wybieranych destynacji na spędzenie zimowego wypoczynku. Ze względu na pandemię w tym roku uczniowie spędzą je głównie w domach. By mimo to czas odpoczynku był dla nich inspirujący i ciekawy, w ramach kampanii #OdkryjDolnyŚląsk zachęcamy do sięgnięcia po niezwykłą publikację dla dzieci.

  • Poszukiwanie krasnali, przejażdżki zabytkowymi tramwajami, labirynt, piracki statek, wioska hobbitów czy kosmiczny plac zabaw… To wszystko czeka na najmłodszych, na świeżym powietrzu, na terenie stolicy Dolnego Śląska.
  • Przepiękna grafika, moc informacji, a przede wszystkim kopalnia pomysłów na spędzenie czasu we Wrocławiu. Paszport Młodego Odkrywcy pokazuje stolicę Dolnego Śląska w sposób, jaki zauroczy dzieci i młodzież, a ich rodzicom da gotowy plan na zwiedzanie miasta.
  • Place zabaw, parki, ogrody, muzea, miejsca i atrakcje – a w każdej z tych kategorii kilka sprawdzonych propozycji do odkrycia. Bo w Paszporcie oprócz miejsc znanych i lubianych, jak wrocławskie ZOO, Hydropolis czy Aquapark, znajdziecie także bogatą ofertę miejsc mniej wypromowanych, jak np. samolotowy plac zabaw, Park Brochowski i jego labirynt, park linowy, wodny plac zabaw czy wyjątkowe muzeum przyrodnicze.

Wielką zaletą przewodnika jest fakt, iż większość atrakcji to miejsca na świeżym powietrzu, co w dzisiejszej sytuacji ma kluczowe znaczenie – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Stolica Dolnego Śląska kryje w sobie ogrom atrakcji, a ta publikacja pozwala odkrywać miasto po swojemu, w dowolnej kolejności i zgodnie z zainteresowaniami, udowadniając tym samym, że Dolny Śląsk to region nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim przyjazny całym rodzinom.

I to rodzina właśnie stoi za pomysłem i wykonaniem publikacji. Pomysł na tego typu publikację wziął się, jak to zwykle bywa, z życia i z własnej potrzeby. Jako rodzice dwóch chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym szukaliśmy inspiracji na kolejne wycieczki po Wrocławiu, a jednocześnie chcieliśmy, by każda z tych wypraw coś wnosiła, dawała wiedzę, ale także ciekawe zadania, które również w paszporcie umieściliśmy – mówią Agnieszka i Mariusz Majewscy, autorzy, prowadzący również bloga podróżniczego „Ahoj przygodo!” I dodają Wszystkie miejsca w przewodniku sprawdziliśmy osobiście i widzieliśmy jaką radość sprawiło dzieciom ich odkrywanie. A przecież wiemy, dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy.

Pomysł przewodnika dla dzieci został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował projekt i bezpłatnie dystrybuował będzie część nakładu tej publikacji. Paszporty do zdobycia będą m.in. w punktach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu.

Wrocławianki domagają się feminatywów – petycja na biurku prezydenta Jacka Sutryka

Poprzedni artykuł

Wszystkiego najlepszego legendo! Pięćdziesiąte urodziny Macieja Zielińskiego

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.