fot. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

Klub Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa, który od wczoraj znów ma większość w miejskiej radzie uchwalił, że od 1 września 2021 roku ceny biletów MPK jednak wzrosną. Z początkiem roku cena biletu normalnego zmieniła się z 3,40 zł na 4,60 zł. W maju przegłosowano powrót do stawek z ubiegłego roku, ale teraz okazało się, że bilety jednak będą droższe.

To będzie trzecia zmiana cennika w tym roku. Przypomnijmy, że w maju przegłosowano decyzję o powrocie do starych cen biletów z ubiegłego roku. Te stawki zaczną obowiązywać od lipca, ale niestety jedynie przez dwa miesiące. Podczas czwartkowej sesji po wniosku prezydenckiego klubu większość radnych zdecydowała, że od września jednorazowy bilet normalny będzie ponownie kosztował 4,60 zł.

A co z koleją?

Decyzją radnych od 1 lipca mieszkańcy Wrocławia korzystający z połączeń kolejowych na terenie miasta (z kolejowym biletem miesięcznym), będą mogli kupić bilet miesięczny na wrocławską komunikację miejską za 1 zł (bilet normalny) oraz 50 gr (bilet ulgowy). Przejazdówka Nasz Wrocław Kolej będzie obowiązywała na wszystkich miejskich liniach autobusowych oraz tramwajowych.

Piotr Krejner

Wotum zaufania dla Jacka Sutryka to efekt transferu Sergiusza Kmiecika

Poprzedni artykuł

Pragniemy żyć zdrowo – nie w cieniu COVID-19

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.